Çalışan biri için beslenme programı nasıl olmalı?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Kilo (kg)
85
Spor Geçmişi
1.5 yıl
Boy (cm)
185
Arkadaşlar çalışma saatim sabah 10 akşam 8 gün içinde 1 saat yemek molamız var onun dışında geri kalan sürelerde kitap satışı yapıyorum. Sabah yaklaşık 20-30 dakikam oluyor kahvaltı için ve yemek molasında ise iş yerinde ne yemek çıkarsa onu yiyoruz genelde pilav ve sulu yemek oluyor. İşten çıkışta antremana gidiyorum yaklaşık 45-50 dakika arası süren bir programım var. Nasıl bir beslenme programı yapmalıyım kendime amacım yağ yakmak şu anda %20-19 civarında yağ oranım var.

Yönetici
SMS Onaylı
Sabah kahvaltısı benimkisi 5 dakka sürüyor, inanılmaz bir teknikle 7 yumurtayı birbirinden ayırıyorum çat diye, kırmamla yutmam 5 dakika sürüyor. Öğlen lor peyniri yiyebilirsin yemek yoksa, antrenman öncesi ve sonrası da protein alımına dikkat edilirse, tam intermittent fasting değil ama ona yakın bir diyetle daha hızlı sonuç alabilirsiniz. Öğlen yemek yok diye çıkan pilava çok abanmayın, sulu yemeklerin de baklagillerden, sebzelerden ve proteini yüksek olanlardan yemeğe dikkat edin. zaten oturarak bir iş yapıyorsunuz. Bu sıcak yaz gününde de 4-5 litreyi bulabilir günlük su tüketimi, bununla beraber bazı önemli vitamin ve mineraller idrarla atılabileceğinden de vitamin & mineral dengesini korduğunuzdan emin olun gerekirse eczaneden temin edin. Pilavı yağsız, yağları da mümkünse çiğ tüketmeye çalışalım. Ayda bir bütçe ayırın kendinize en azından sağlıklı bir omega 3 kapsülü temin edin, en yüksek miligramından günde 2 tane tavsiyedir. Antrenmanlar da sıkı ve sert oldumu olacak bu iş. Şimdiden başarılar.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: