Soru Büyümek için nasıl yol izlemeliyim?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Merhabalar ben 17 yaşında bir öğrenciyim ve yaklaşık 3 aydır fitness yapıyorum fakat ilerlemem gerekenden daha az ilerleyebildim. Bunu beslenmeye bağlıyorum. Gün içinde okulda olduğum için iyi beslenemiyorum okuldan geldikten sonra yeterli protein ve karbonhidratı almam için ne önerirsiniz ? (Ekonomiyi de dikkate alırsak sevinirim.)

Forum Üyesi
Merhabalar ben 17 yaşında bir öğrenciyim ve yaklaşık 3 aydır fitness yapıyorum fakat ilerlemem gerekenden daha az ilerleyebildim. Bunu beslenmeye bağlıyorum. Gün içinde okulda olduğum için iyi beslenemiyorum okuldan geldikten sonra yeterli protein ve karbonhidratı almam için ne önerirsiniz ? (Ekonomiyi de dikkate alırsak sevinirim.)

Merhaba, Sorunuz için teşekkür ederiz, bu konuda uzman üyelerimiz en kısa sürede size cevap verecektir. Keyifli forumlar dileriz. :)

Yorum
Yeterli protein ve karbonhidratı alıp, antrenmanlarda da kendiniz zorladığın sürece kasların büyüyecektir.

Bütçene uygun bir beslenme rutini olarak sabahları birkaç yumurta ve yanında tercihen yulaf, okuldan geldikten sonra ise bütçene oranla tavuk göğsü ve pilav yiyebilirsin.Tavuk bütçeni zorluyorsa yediğin gramı azaltabilirsin. -örneğin 500 gr değil de 200-250 gr yiyebilirsin- Karbonhidrat kaynağı olarak pilav yerine patates veya makarnayı da tercih edebilirsin.Ara sıra marketlerden alacağın hazır balıklar sayesinde -15 ve 25 lira aralığında fiyatı var- protein alımında bir zenginlik de sağlayabilirsin.Özellikle büyüme döneminde spora yeni başlamış olmanın da etkisi olmakla birlikte 200-300 gram gibi bir tavuk; yeterli karbonhidrat ve antrenman olduğu taktirde bir süre büyümene yetecektir.Sağlıklı yağ kaynağı olarak da zeytinyağı tüketebilirsin, ayrıyeten mümkün mertebe sebze yemeye de özen göstermelisin ki dengeli ve sağlıklı bir beslenme düzenin olmuş olsun.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: