Bu Spora Harcadığınız Para

10 Aralık 2017
231
77
48
24
Bursa
Çok şükür ekonomik durumum çok iyi olduğu için benim sıkıntım yok ama ben diğer dostlarım için söylüyorum,geleceğimiz için söylüyorum.euroyu 5 tlyi 1 alınca bile bazı şeyler daha ucuz olmasına rağmen euroyu tlye çevirip kıyaslama yapmanız çok komik.mesela 900 euro dediğiniz telefon en üst modellerden biridir bunu alıp tl ile kıyaslıyorsunuz da almanyadaki net asgari ücrete denk gelen 1300 euro gibi bir rakamı alıp neden burada asgari ücretin 5-6bin lira olmadığını soruyor musunuz diye merak ederim.üstelik çalışma saatlerini,tavuk ve ton balığıyla ömür geçmeyeceğini,buradaki supplementleri türk insanı protein ihtiyacını tamamlayabilmek için içerken yurtdışında kırmızı etten bıkanların kolaylık olsun diye içtiğini saymıyorum bile.herkese bol şans
İ phone 6 16 gb 1.5 sene olacak aldıgım gunden bu yana eu farklilik gosteriyor herhalde turkiye ile arada ki fark 200 tl civari olmustu o zamanlar. Supplement konusu icin soyledim orada da pahali burada da pahali insanlarin kas yapma sevdasi ugruna sacma sapan toz'a poza para vereceklerini bildikleri icin kapitalizme bu sektor dunyanin her yerinde hizmet ediyor sonra bu spor pahalı diye aglıyorlar supplementler balkan ve avrupada neredeyse uc asagi bes yukari ayni fiyata satiliyor. Ton balıgı tavuk ile gecmez diyorsun da sen tavuk gogsunu alir her zaman haşlama yapar yersen gecmez tabi haklısın onun yanına mantar sote brokoli ekliyemiyorsan oda senin yada beceremeyen arkadasların kusurudur ogunlerini kendin hazırlayabiligin kadar sporcusundur. Bana kanıtla birlikte yurtdısında et yemekten bıkıp protein tozu veya farklı supplementler kullanan 3 kisi goster youtubede jartiyer tanga giyip canlı yayın yapıcam supplementlerin neye hizmet ettigini bilmiyorsun arastır hic bi bilincli sporcu et yemek varken "ben et yemekten biktim az da toz iciyim" diyerek protein tozu kullanmaz. Bu spor turkiyede pahalı beslenemiyorum olmuyor diye aglanıp bırakanlar iradesi zayıf kalitesiz insanlar yada ozenerek bu yola çıkan üc aylıkcılar.
Protein tozu dunyanın her yerinde aynı gayeye hizmet eder. Adam dısarı cıkacaktır otobustedir yada ne bileyim o an ogunu hazirlayacak imkan yoktur cakar bi shake. Savas hocadan kapanıs sozu yerine keske bilim ilim ogrenseydin.
:D et yemekten bıkıp protein tozu iciyorlar dedi saka maka :) :) Bu yazilar burada uzun zamanlar kalacak okuyacak genc arkadaslar olacak arkadaslar sakin etten bikip supplementlere yonelmek gibi bi hata yapayin.

31 Mayıs 2017
37
13
28
İstanbul
İ phone 6 16 gb 1.5 sene olacak aldıgım gunden bu yana eu farklilik gosteriyor herhalde turkiye ile arada ki fark 200 tl civari olmustu o zamanlar. Supplement konusu icin soyledim orada da pahali burada da pahali insanlarin kas yapma sevdasi ugruna sacma sapan toz'a poza para vereceklerini bildikleri icin kapitalizme bu sektor dunyanin her yerinde hizmet ediyor sonra bu spor pahalı diye aglıyorlar supplementler balkan ve avrupada neredeyse uc asagi bes yukari ayni fiyata satiliyor. Ton balıgı tavuk ile gecmez diyorsun da sen tavuk gogsunu alir her zaman haşlama yapar yersen gecmez tabi haklısın onun yanına mantar sote brokoli ekliyemiyorsan oda senin yada beceremeyen arkadasların kusurudur ogunlerini kendin hazırlayabiligin kadar sporcusundur. Bana kanıtla birlikte yurtdısında et yemekten bıkıp protein tozu veya farklı supplementler kullanan 3 kisi goster youtubede jartiyer tanga giyip canlı yayın yapıcam supplementlerin neye hizmet ettigini bilmiyorsun arastır hic bi bilincli sporcu et yemek varken "ben et yemekten biktim az da toz iciyim" diyerek protein tozu kullanmaz. Bu spor turkiyede pahalı beslenemiyorum olmuyor diye aglanıp bırakanlar iradesi zayıf kalitesiz insanlar yada ozenerek bu yola çıkan üc aylıkcılar.
Protein tozu dunyanın her yerinde aynı gayeye hizmet eder. Adam dısarı cıkacaktır otobustedir yada ne bileyim o an ogunu hazirlayacak imkan yoktur cakar bi shake. Savas hocadan kapanıs sozu yerine keske bilim ilim ogrenseydin.
:D et yemekten bıkıp protein tozu iciyorlar dedi saka maka :) :) Bu yazilar burada uzun zamanlar kalacak okuyacak genc arkadaslar olacak arkadaslar sakin etten bikip supplementlere yonelmek gibi bi hata yapayin.
Ben buraya 1.viyanadan geldim almanyayı da çok iyi bilirim siz hayal dünyanızda yaşamaya devam edin bana inanmıyorsan internette etin kilosuna bakabilirsin.bonfile ne kadar protein tozu ne kadar bakabilirsin.insanlar orada buradski gibi aydan aya et görmediği için iştahları olmadığında whey veya casein içip geçebiliyorlar.o güldüğün durum varya işte tam olarak acınacak haliniz ne diyim ki.bu sporu bırakacak bir şey yok tabiki ama şartların iyi olmasını istemekle olağan kötü şartlardan ezilmekten memnun olmak farklı düşünce yapılarını gösteriyor.ayrıca ben pratisyen hekimim aile hekimiyim kendime yetecek ilim irfan sahibi oldugumu düsünüyorum.savaş hoca fanboyu değilim.savaş hocanın dediği birkaç şeyle alakalı farklı düşündüğğm konular bile var ama kapanış sözünü ve hocanın üslubunu seviyorum.buna bile takılacak kadar önyargılıysanız sanmıyorum ama bol şans :)

10 Aralık 2017
231
77
48
24
Bursa
Bana ben bugun et yemeyeyim diyerek protein tozu içen 3 kişi gosterin kanıtı ile ben iddamın arkasındayım jartiyer giyip canlı yayın yapıcam. Et ürünleri avrupa ile türkiye decalım gücüne kıyasla hesapladıgınız zaman uc asagı bes yukarı aynı ayrıca supplement fiyatlarıda uc asagı bes yukarı aynı. Supplementerin kullanım amacı belli ogun kacıracagını dusunuldugu durumda ogun atlamak icin degil idareten alınır. Hic bir sporcu istagim yok ben bi shake yapayım demez. Viyana da nerede ikamet ediyordunuz ? Avrupadan gelmek birseyleri biliyor anlamına gelmez :) Sen bence hayal dunyanı forumlarda yasarak egonu tatmin etmeyi bırakmalısın tamam doktorsun :) goruyorum ve artırıyorum diploman ile selfie cekinip atar ve et yerine istahim yok supplement iceyim diyerek ogun atlayan uc kisiyi bana goster ben jartiyer giyerek striptiz yapicam. Ayrica avrupa bize hayal degil bundan emin ol yani imse hayal gucunu kullanarak konusmaz ozellikle ben asla oyle birsey yapmam yalani sevmem bir gun ne soylemistim diye dusunmek istemem. Ekte sundugum da anneme hollanda da yapılan guzellik yarismasinda verilen plaket eger 93 degilde 90da dogmus olsaydim suan hollanda vatandasiydim ki cok sukur 1993 yilinda anadolu topraklarinda dunyaya geldim. Bir dayimda suan Viyana da yani oralardan gelmek burada yasayan insanlrin ayda bir et yuzu gordugunu soylemeni asla gerektirmez sana o tespiti koyacak hakkı vermez. Tukiyede bu spor pahalı falan diyen tipler gym'lerde uc aylik takilan tiplerdir. Sozumun de arkasindayim. Konu sahibi arkadastan da ozur diliyorum nereden yorum yaptim da nereden yorumum yok yere elestiri aldi ve kisi tarafindan tasa tutuldu. Yorumumda isterseniz basarabilirsiniz demek isterken ego yarısına donecegini bilmezdim biseydim zaten yorum da yapmazdım :)
Ben buraya 1.viyanadan geldim almanyayı da çok iyi bilirim siz hayal dünyanızda yaşamaya devam edin bana inanmıyorsan internette etin kilosuna bakabilirsin.bonfile ne kadar protein tozu ne kadar bakabilirsin.insanlar orada buradski gibi aydan aya et görmediği için iştahları olmadığında whey veya casein içip geçebiliyorlar.o güldüğün durum varya işte tam olarak acınacak haliniz ne diyim ki.bu sporu bırakacak bir şey yok tabiki ama şartların iyi olmasını istemekle olağan kötü şartlardan ezilmekten memnun olmak farklı düşünce yapılarını gösteriyor.ayrıca ben pratisyen hekimim aile hekimiyim kendime yetecek ilim irfan sahibi oldugumu düsünüyorum.savaş hoca fanboyu değilim.savaş hocanın dediği birkaç şeyle alakalı farklı düşündüğğm konular bile var ama kapanış sözünü ve hocanın üslubunu seviyorum.buna bile takılacak kadar önyargılıysanız sanmıyorum ama bol şans :)

Ekli dosyalar

31 Mayıs 2017
37
13
28
İstanbul
Bana ben bugun et yemeyeyim diyerek protein tozu içen 3 kişi gosterin kanıtı ile ben iddamın arkasındayım jartiyer giyip canlı yayın yapıcam. Et ürünleri avrupa ile türkiye decalım gücüne kıyasla hesapladıgınız zaman uc asagı bes yukarı aynı ayrıca supplement fiyatlarıda uc asagı bes yukarı aynı. Supplementerin kullanım amacı belli ogun kacıracagını dusunuldugu durumda ogun atlamak icin degil idareten alınır. Hic bir sporcu istagim yok ben bi shake yapayım demez. Viyana da nerede ikamet ediyordunuz ? Avrupadan gelmek birseyleri biliyor anlamına gelmez :) Sen bence hayal dunyanı forumlarda yasarak egonu tatmin etmeyi bırakmalısın tamam doktorsun :) goruyorum ve artırıyorum diploman ile selfie cekinip atar ve et yerine istahim yok supplement iceyim diyerek ogun atlayan uc kisiyi bana goster ben jartiyer giyerek striptiz yapicam. Ayrica avrupa bize hayal degil bundan emin ol yani imse hayal gucunu kullanarak konusmaz ozellikle ben asla oyle birsey yapmam yalani sevmem bir gun ne soylemistim diye dusunmek istemem. Ekte sundugum da anneme hollanda da yapılan guzellik yarismasinda verilen plaket eger 93 degilde 90da dogmus olsaydim suan hollanda vatandasiydim ki cok sukur 1993 yilinda anadolu topraklarinda dunyaya geldim. Bir dayimda suan Viyana da yani oralardan gelmek burada yasayan insanlrin ayda bir et yuzu gordugunu soylemeni asla gerektirmez sana o tespiti koyacak hakkı vermez. Tukiyede bu spor pahalı falan diyen tipler gym'lerde uc aylik takilan tiplerdir. Sozumun de arkasindayim. Konu sahibi arkadastan da ozur diliyorum nereden yorum yaptim da nereden yorumum yok yere elestiri aldi ve kisi tarafindan tasa tutuldu. Yorumumda isterseniz basarabilirsiniz demek isterken ego yarısına donecegini bilmezdim biseydim zaten yorum da yapmazdım :)
Ben sizi elestirmedim siz gelip beni elestirdiniz ki son derece yanlıs argümanlar kullandıgınız icin sadece düzelttim.”Et ürünleri avrupa ile türkiye de alım gücüne kıyasla hesapladıgınız zaman uc asagı bes yukarı aynı”.bu cümleyi kurabilen birine alım gücüyle ilgili tek cümle daha kurarsam kendime kızarım doğrusu ne desem boş.bugüne kadar bu forumda kac kisinin postürüyle sağlığıyla vs nasıl ilgilenip neler yazdıgımı denk gelseniz görürdünüz ki doktorlugun d si ağzımdan cıkmamıstı.siz ilim öğren gel derseniz ben de olanı gösteririm ki bu da ayıp değil.ama bütün cümlelerde net ve nicelik bakımından kıyaslama yapıp size objektif veriler sunarken sizin bu doktor kelimesine alerji duyup ego olarak algılamanız sizin bir kompleksinizin olduğunu gösteriyor.arzu ederseniz özelden diplomamı da atarım eski yerimi de ama bunu önemsemediğim için siz aşağılamaya kalkana kadar belirtmemiştim.size “bu spor burada yapılmaz demiyorum ama şartlar çok kötü bence bu kadar da memnun olmayın daha iyisini talep edin matematiksel olarak bu bu şu şu” diye gösterirken annenizin aldığı ödülü görmemle ben cevabımı aldım :)).bence bu konusmada her sey net ve acık gözüküyor ben sizi bizi hepimizi düsünürken sizin bonfile fiyatına tavuk yemekten zevk almanızla hata yaptığımı anladım ve özür dilerim.herkese bol sans :)

14 Kasım 2014
665
342
83
35
AYDIN
Arkadaşlar ne kadar güzel tartışıyoruz değilmi, biriniz jartiyer giyiyor, striptiz yapıyor, tanga giyiyor...
Sonra da konu yanıtlara kapanıyor. Sporcunun zeki, çevik ve iyi ahlaklısı olamıyorsak olmayalım. Etin kilogram fiyatını ispatlayacağız derken şekilden şekile girmenin anlamı nedir anlamıyorum. Şurada kahvemi yudumluyorum, 13.000 kişi buraya toplanmış diyorum, yaptığımız muhabbete bak. Ağzımızdan köpükler saçacaksak, birbirimize sürç-i lisan edeceksek, saygımızı yitirecek şekilde karşımızdakilere hitap edeceksek 13.000 kişi olsak ne yazar koskoca 80 milyon ülke olsak ne yazar. Yazmayayım diyorum ama illa ki bunu yazma gereği gördüm. Dünyanın en iyi vücuduna sahip olabilirsiniz, dünyanın en zengin insanı da olabilirsiniz, ama yeri gelir çıkıp size de aynısını yaptıkları zaman huzursuz olursunuz. Forum kurallarına gerek yok insan olduğumuz zaman. Yapacaksanız da burada yapmayın forumun kalitesini düşürmeyin. Lütfen sizden rica ediyorum, bugünden itibaren seviyeli olalım, güzel bir ortam olsun, fikirleriniz birbirinizle uyuşmayabilir, farklı düşüncelere sahip olabilirsiniz eyvallah, fakat kimsenin kimseye fikrini empoze etmeye, saygısızlık yapmaya, şekilden şekile girmesine gerek yok. Bu spor aynı zamanda bir beyin sporudur ve kişisel gelişim de bunun bir parçasıdır. Sizlerden daha iyi performans ve daha kaliteli paylaşımlar çıkabileceğini biliyorum, bunu siz kendiniz de biliyorsunuz, o halde fazla söze gerek yok. Fitness Bilim ailesi olalım, zeki, çevik aynı zamanda iyi ahlaklı olalım.

(Bkz. çok da güzel bir konuymuş "Bu spora harcadığınız para" başlığı altında ozgurpulat arkadaşımız açmış konuyu nerelere gelmiş :( )

Saygılarımı sunarım, başarılar diliyorum herkese.

14 Ocak 2018
213
35
18
18
ankara
Magnum dondurma yiyor adam 3,5TL veriyor, 6 liraya yarım kg tavuk göğsü alınca çok maliyetli diyor.
Hayatınızda yapacağınız en akıllı yatırım, kendinize yaptığınız yatırımdır arkadaşlar.
14 yaşında yeğenim var, babasından hergün aldığı 3-5 tl okul harçlığını biriktirdi, kendi imkanlarıyla 4 aylık spor salonuna yazıldı, 8kg vermiş 2 ayda. Şimdi o çok mutlu. Dayı hergün dondurma, hergün çiğ köfte, dürüm, ayran, simit yersen böyle oluyor diyor. Bir arkadaşımda hergün 2 bira içiyor 7+7=14 TL yapar + 10TL sigara parası etti 24TL, yediği ekstra değersiz karbonhidrat ve şekerlemeleri saymıyorum bile, göbek önden gidiyor, gelmiş spor salonu vs. beslenme pahalı diyor. Emin olun daha pek çok saçma şeye paralarınız gider fakat anlamazsınız bile. Dün yeni spor salonuma kayıt yaptırdım 4 aylık 250TL, aylığı 62,5 TL ye gelir, günlük de 10TL yemek yesem 362,5 TL yapar, hadi bilemedin kırmızı et, balık yedin arada ki olur mutlaka 400-500 diyelim şuna. Sigara içen birisi olsaydı günde 10 TL den ayda 300TL sigaraya verir. Hangisi sağlıklı siz karar verin.
magnum 5 lira oldu abi :)

15 Haziran 2015
451
180
63
Moskova Russia
Forum son zamanlarda "Anket acmislar, kos hanim kos" a dondu. Bir ara sozluklerde boyleydi :)

Adettendir, ankete bende katilayim madem.
Destekleyici urun olarak idman esnasinda Bcaa, sonrasinda Protein tozu ayrica gunluk olarak Zinc (cinko), Selenyum, Omega3 ve Multi vitamin kullaniyorum. Acikcasi aylik ne kadar gittigini oturup hesaplamadim ama yukarida yazdiklarim 2-3 ay yeten urunler ve yaklasik maliyetleri kabaca 8000 ruble o da eder 550 Tl filan. Yemek konusu ayri tamamen, hanim hergun ozel yemek hazirliyor ise goturmem icin, klasik gunluk ihtiyacim olan protein+karbonhidrat miktarlarini karsilayacak sekilde oluyor.

Iyi sporlar

11 Temmuz 2017
282
116
48
34
Mersin
Ben aman aman bi Supplement kullanmıyorum. Tek aldığım İzole Whey Protein ve Kreatin. Toplasan bu ikisinin aylık maliyeti 100 TL. Aylık çok rahat 2 kilo lor peyniri tüketiyorum. Toplasan maliyeti 10TL. Yumurtayı 1,16TL den alıyorum. Günde 3 tanesini iç etsen maliyeti aylık 105 TL . Özellikle bulk döneminde 2 günde 1 bir paket lifalif tüketiyorum tanesi 5 TL den ayda 75 TL, ortalama aylık 15 paket makarna tüketiyorum 1,5 TL den aylık 22,5 TL. Günlük 300gr yani ayda 9 kilo tavuk kilosu 17TL den aylık 153 TL. Haftada 3 kez 300-400gr balık tüketiyorum ayda 5kg balık o da aylık yaklaşık 100TL .

550-600 arası bir rakam çıkıyor.
Tabi bunun içerisinde zeytinyağı, yoğurdu, balı, bademi çerezi falan yok. Kısacası güzel bir beslenme için aylık en az 500-600 TL harcamak gerekir diyebilirim. Bendeki kabaca reçete böyle

14 Ocak 2018
201
72
28
Samsun
Aynen masrafı fazla ama fazla takmamak en iyisi ne de olsa bir gün ölücez yaşayın