Bu Hareket gereksiz mi ?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Smith Machine Calf Raise Exercise Guide and Video

bu hareketi salonda yapıyordum yeni başlayan bir hoca var yani kendine hoca diyor bana geldi bunu yaparken dedi bu hareket gereksiz bir hareket arada konuşmalarına dikkat ediyorum bazen saçmaladığı oluyor bunu diyince dedim ya bu kez çok saçmalıyor yada bir şey biliyordur belki düşüncesi ile size sormak istedim.

sizce bu hareket kötü mü ?

BB.com üzeri kalflar için en iyi puanı almış hareket bu galiba.

Forum Üyesi
Dostum valla bence gereksiz değil hocan neden böyle demiş anlamadım nedenine gelince tamam smith machine hareketleri genelde gereksizdir ama bu eklemlerde oynama varsa gereksizdir yani göğüs omuz pressler, squat vs. gereksizdir. Ancak kalflarda ağırlığı vücut taşır ama kalflar oynar. ( kalf diye bir kas yok bu arada ) Bu nedenle hatta ve hatta çok daha fazla ağırlığı yüklenebilmek adına bu hareketi smith machinede yapmak daha uygundur.

Yorum
Forum Üyesi
Dostum valla bence gereksiz değil hocan neden böyle demiş anlamadım nedenine gelince tamam smith machine hareketleri genelde gereksizdir ama bu eklemlerde oynama varsa gereksizdir yani göğüs omuz pressler, squat vs. gereksizdir. Ancak kalflarda ağırlığı vücut taşır ama kalflar oynar. ( kalf diye bir kas yok bu arada ) Bu nedenle hatta ve hatta çok daha fazla ağırlığı yüklenebilmek adına bu hareketi smith machinede yapmak daha uygundur.
hocam kalf diye kas grubu olmadığını biliyorum da tam türkçe ne deniyor bilmiyorum söyler iseniz sevinirim ingilzicesi calves mi ne olması lazım öyle hatırlıyorumda türkçesini bilmiyorum.

bu arada neden öyle dediğini bende biliyorum bu hareket smith machinede gerçektne iyi oluyor dediğin gibi ağır girmekte yardımcı oluyor

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: