Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Boyun ve bel fıtığı için supplement-vitamin önerisi

sermeren

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
Merhaba,
Çeşitli yerlerde glukozamin ve kolajen'in bel ve boyun fıtıklarında destekleyici olduğu ile alakalı görüşler duydum. İnternet ortamında araştırma yaptım fakat kanıt bulamadım. Sanırım işkembeden sallanmış.

Mesela solgar no:7 çok övülmüştü. Böyle bir rahatsızlığı rahatlatmak ya da bir nebze de destek olmak içni takviye alınmasına gerek var mı sizce?

Erçin Şahinkaya

Moderatör
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
Glukozamin ve kollajen Bag dokusunun yapisinda yer alanlar maddeler.
Kuvvetlendirmede yardimci olur ama fıtık oluştuktan sonra başlangıcı için mutlaka fizik tedavi ,ileri dönemde ameliyat gerektirir.Yani pek bir verim alamazsın malesef.

Erçin Şahinkaya

Moderatör
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
Glukozamin ve kollajen Bag dokusunun yapisinda yer alanlar maddeler.
Kuvvetlendirmede yardimci olur ama fıtık oluştuktan sonra başlangıcı için mutlaka fizik tedavi ,ileri dönemde ameliyat gerektirir.Yani pek bir verim alamazsın malesef.

sermeren

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
Teşekkür ederim. Defalarca tedavi aldım. Ara ara hala tedavi almaktayım. Bir gram bile etkisi varsa alacağım destekleri fakat etkisi yoksa almayacağım. 3 tane boynumda fıtık var başlangıcı geçti. orta seviyedeler.

Fırında_Sütlaç

Forum Üyesi
Ödüller
5
  • İlk Mesaj
  • 20. Mesaj!
  • İlk Beğeni!
  • 25. Beğeni!
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
0
glukozamin eklemlerdeki kıkırdaklara fayda sağlayan bir supplement diye biliyorum ama fıtık bambaşka bir şey.

Eunimie

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Bel ve boyun fıtıkları Vertabralarda bulunan jelatinöz bir dokunun çeşitli sebeplerle kaymasıdır. Suplementlerden önce doktor muayenesine gitmeniz, fizik tedavinin önerdiği hareketleri uygulamanız gerekmektedir. Onun dışında supplement olarak hyaluronin, kolajen, glucosamin gibi (şahsi önerim osteo bi flex) alabilirsiniz. Beslenmenizi temiz tutmanız ve yağ oranınızı düşürmeniz supplement kullanımından daha önemlidir.

sermeren

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
Teşekkürler. Aslında tedavi oldum fakat geçen bir şey değil sanırım. olabildiğince spor süremde rahatlamak ve oluşabilecek diğer rahatsızlıklar için aslında takviye istiyorum. çok hafif kilolarla takılsam bile boynum diğer gün mutlaka ağrıyor. herhangi bir yan etkisi falan yoksa dediğiniz ürünü alacağım. teşekkürler.