Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Bölgesel zayıflık için nasıl yol izlemeliyim ?

srsr4

Forum Prensesi
Forum Üyesi
Ödüller
2
  • İlk Beğeni!
  • İlk Mesaj
Fit Puan
114
Kilo (kg)
56
Spor Geçmişi
3 ay
Boy (cm)
159
Karbonhidrat tüketiyorum proteinle beraber ama bazı bölgeler hala zayıf kalıyor yediklerimde zayıf olmsyan bolgelere gidiyor gibi hissediyorum ne yapmalıyım

bassanaorda

Forum Üyesi
Ödüller
5
  • 50. Mesaj!
  • 25. Beğeni!
  • 20. Mesaj!
  • İlk Beğeni!
  • İlk Mesaj
Fit Puan
596
Hocam birincisi bu konuda çok şey çıkmış olsa da bölgesel yağ yakımı diye bir durumun olduğunu düşünmüyorum.Yağ yakımı başlar ve her yerden yağlar erir.Vücuttaki yağ her yerden azalır tek bir yerden değil.Ağırlık çalışmaları yağ yakımını hızlandırır.
Ve şöyle de bir durum var örnek verelim.
İki insanı ele alalım,ikisi de 180 boya 90 kg. Biri 5 yıldır spor yapıyo olsun biri hiç yapmasın.Arada görünüş olarak dağlar kadar fark olacaktır.90 kg ve 5 yıldır spor yapan insanda da belirli miktar yağ olacaktır ama yapmayana göre hem daha az olacaktır hemde gelişmiş kas kütlesi yağı örtecektir.Kısacası ağırlık çalışmlarına ağırlık verin.

ThousandYears

Forum Üyesi
Ödüller
9
  • 100. Beğeni!
  • 250. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
  • 100. Mesaj!
  • 25. Beğeni!
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
1,126
Beslenmenizi düzeltmelisiniz , yediklerinizin kalorisini saymalısınız , bazal metabolizma hızınızı ölçmelisiniz , bir telefon uygulaması indirip günlük 200-300 kalorik açık olusturdugunuzdan emin olun .

Eğer amacınız sadece zayıf olup karın kaslarını görmekse , Enes batur falan evet ama bir videoda zayıflamayı basit bir şekilde anlatmış . Aynısını uygularsanız tüm vücuttan yağ yakarsınız , ama amacınız kas gelisimi ise bunu tavsiye etmem .