Bölgesel Yağlanma / Yağ Aldırma (liposuction)

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
  Konu görüntüleme sınırlıdır
Thread Owner
Forum Üyesi
Herkese tekrardan merhaba bugün kayıt oldum ve bu 3. konum :D
Arkadaşlar abiler ablalar benim bir sıkıntım daha var bacaklarım genetik olarak gerçekten gelişime uygun ve vücudum yağ almaya başladığı zaman (bulking dönemlerinde ) bacaklarım aşırı derece yağ almaya başlıyor üst gövdem bi o kadar daha yağ alsa bu konuya takılmam tamam doğaldır derim ama o kadar büyüyorlarki dar bir şey giydiğim zaman üst gövdem cılız kalıyor bacaklarıma oranla şuan diyetteyim ve tabi eş zamanlı olarak bacaklarımdan yağ hızlıca gitmekte fakat tekrar kışın gelmesiyle bulka girdiğimde yine çok yağlanıcak bu durumdan o kadar şikayetciyimki bi aralar bacak bile çalışmıyordum ( sonra mantıksız olduğunu ve hata yaptığımı anladım tabi gh acısından ) demek istediğim konu şu genetiğim böyle yapıcak bir şey şimdilik yok fakat liposuction yapsam oradaki yağ hücreleri azalsa tekrar büyümeye başladıklarında daha az yağlanırmı ? Teşekkürler ...

Forum Üyesi
Farklı bir konu başlığında paylaştığım yorumumu aynen buraya da yazıyorum;

Sporla incelmenin yerini tutamaz. Çünkü ameliyat sonrası ödem zaten 3-4 ay gibi bir zaman diliminde vücuttan atılıyor ve ciltte sarkma oluyor. Ayrıca vücuttan tek seferde çekebilecekleri yağın da bir sınırı var.. Sonrasında diyet ve spor öneriliyor. Kıyafet ilk aylarda çok önemli, örneğin karın yağlarınızı aldırdınız diyelim; ilk aylarda düşük bel dar bir pantolon giyerseniz o sıkışan yerde çukurlar oluşur. Dış bacak yaptırdığınızda kalçalarınızda çukurlar vesaire. Bu kadar zahmete değmeyeceğini düşünüyorum. Deformasyonu düzeltmek daha uzun vakit alacaktır. Vücuttaki orantısız hatların düzeltilmesine yönelik yapılan liposuction ameliyatlarına birşey diyemem ama. Benim görüşüm, liposuction tercih edilirse kaybedilen 3-4 ay ve deformasyon..

Yorum
SMS Onaylı
Onursal Üye
Normal olarak zayıflayın sonra birkaç plastik cerraha görünürsünüz. Detaylı bir konu biz bilemeyiz yeterince. Yağ hücrelerinin alınması ciddi fayda sağlar tabiki çünkü şişmanlama sırasında yağ hücre sayısı artmaz yağ hücreleri büyür.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: