Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Moderatör
SMS Onaylı
Hadi herkes tek tek kas gruplarını ve çalışırken,çalıştıktan sonraki düşüncelerini yazsın :)

Göğüs: Üzerine en çol yoğunlaştığım bölge
Kol: Çoğu kişiye ters bir şekilde çalışmayı çok sevmediğim sıkıcı gelen bölge
Sırt: Beni en çok yoran ve ağrılarını en çok yaşadığım bölge
Omuz: Çalışmayı en çok sevdiğim ve genetik olarak şanslı olduğum bölge
Bacak: Çalışmayı fazla sevmediğim ama acısını sevdiğim bölge :)

Yönetici
SMS Onaylı
Göğüs: Bench zayıf liftim olduğu için sevmiyorum koçla çalışsam da genetik olarak çok yavaş ilerliyor , ama cable crossover 5-6 set drop setli set aralarında 15 saniye dinlenmeli yaptıktan sonraki göğüsün balon gibi şişmesi :)

Kol : Tek sevdiğim şey ; Üst vücut antrenmanı sonunda one arm cable triceps extension ile tricepsi paramparça edene kadar pump yapmak ve idman sonu direksiyonu tutamamak :(

Sırt : Pump olunca koltuk altını kapatamazsın o pump gidene kadar herkes bilerek öyle gezdiğini düşünür .

Omuz : Drop set lateral raise sonrası alev alması , salonda cable istasyonu boşsa iki kabloyla arka omuz çalışmak.. her zaman nasip olmaz ama olunca fena zevk veriyor .

Bacak : Başlar da sevmezdim ama genetik olarak zamanla anladım en iyi bölgem olduğunu , deadlift ve Low bar squat en sevdiğim iki haraket.

Yorum
Forum Üyesi
Göğüs: çalıştığım gün en sevdiğim hareket olan 30 derece dumbbell benchi yapacağım için severim ve pumpını en çok sevdiğim bölge
Kol: çalıştığım gün pump aldıysam severim, almadıysam sıkılırım
Sırt: 5 plaka cheat t bar row ve ağır dumbbell row için seviyorum diyebilirim :D
Omuz: presslerini yapmayı çok severim, açışları yapmayı sevmem
Bacak: salona 1 saat yokuşta bisikletle geldikten sonra çalışacağıma lanet ettiğim kas grubu

Yorum
Forum Prensesi
Onursal Üye
Ah kral kalça quads hamstring 3cüzleri:
Core: DB ile yapilan egzersizlerde denge kontrolü kontrol kimde sorusuna tabi ki ben de dedirtiyor her zaman.
Sırt:Trapez arka omuz lat bel ince ince hepsini çaliştirmak sonrasinda esneme iste terapi hissi :)
Shoulder:saç kurutmayi kullamayacak kadar yipratiyorum bi yan omuz zayifliğim malesef var :(
Arms:Itiraf ediyorum erkeklerin kol pozlarina misilleme yaparak çaliştığim kas grubu :)
Göğüs:Db chest press ve push up versiyonlari sonrasinda nefes alirken tatli bi kas ağrısı :)

Yorum
Moderatör
Sırt: Çalışmaya bayıldığım kas grubu. Neredeyse her sırt antrenmanı sonrası fotoğraf çekiliyorum ve salondaki arkadaşlar genetik olarak en iyi bölgemin sırt olduğunu söylüyor. Açıkçası bu konu hakkında yorumum yok sırtımın ortalama olduğunu düşünüyorum. Fakat güç ve kuvvet konusunda iyi bir sırtım var diyebilirim.
Omuz: Çalışmayı çok sevmem ve haftada 1 çalışırım ama dünden itibaren haftada ikiye çıkarma kararı aldım. Az çalışmama rağmen kemik yapımdan dolayı ve sanırım biraz da yatkınlıktan ötürü sürekli genişleyen bir yapıya sahip. Bu haftadan itibaren nasıl büyüme gösterecek merak ediyorum.
Göğüs: Pump hissini en sevdiğim kas gruplarından biri. Aynada gayet güzel görünse de fotoğraflarda pek iyi çıkmıyor. Nedenini çözemedim ama yine de aynada görmek de hoş bir his. Bench ağırlığımın da salondakilere nazaran yüksek olması beni aşırı motive ediyor.
Biceps: Pump hissine bayıldığım kas grubu. Bana kalsa durmadan pumplayabilirim. Çalışmaktan ise aşırı zevk alıyorum. Fakat bicepsim epey güçsüz.
Triceps: Çalışmasını çok sevmesem de kolun büyük kısmını kapladığından dolayı ve bench ağırlığıma yardımcı olacağından ötürü sıkı ve verimli antrenman yapmaya özen gösterdiğim bölge. Tricepsim genel olarak kalın olsa da sıktığımda neredeyse hiç bir hattı belli olmuyor. Bu benim çok sinirimi bozuyor hatta belki de sırf bu yüzden çalışmayı çok sevmiyorum.
Karın: Çalışmaktan nefret ettiğim kas grubu. Çok sıkıcı ve durağan geliyor. Arada bir çalışıyorum az çok yeterli geliyor. Ne kadar sevmesem de güzel obliklere asla hayır demezdim.
Bacak: Çalışmaya başlayacağım zaman üşendiğim fakat başladıktan sonra sonuna kadar zorladığım kas grubu. Pump hissi inanılmaz güzel ve yüksek ağırlıklar kaldırmak aşırı eğlenceli.
Kalf: Arada çalışıyorum ve egzersizleri kısa tutuyorum.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: