Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Anti-Personnel Landmine
SMS Onaylı
Onursal Üye
Hocam teşekkür ederim yorum için , antrenman programınızı görebilir miyim

Gecen cumartesi yaptigim idmanda biceps bolumunde su hareketleri yaptim; (tum hareketler 4x12-15, dinlenme 60 saniye)

1 - Ayakta Z-Bar curl
2 - Ayakta Overhead Cable Curl
3 - Alttaki kablo ile Peacher Curl (peacher padini alttan cikan kabloya tasidim, alttaki kabloyu cekerken dirseklerim paddeydi)
4 - Ayakta Dumbell Curl

4 hareketten sonra triceps'e gectim.

Iyi sporlar.

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Kardeşim ağırlık artmıyor derman kalmıyorsa eğer beslenmede sorun var demektir.
Z barbell curl, dambell curl ve triceps extension
barbell curl 5 tekrar max ağırlık dambell ile de %70'i güzel sıkıstırarak yap. Triceps extension hareketide cok agır girme sindirerek yap 20 tane harekete gerek yok cesitli hareketlere giren insanlar zaten belli bir ölcu almıs insanlar ben kol icin cok hareket girmekten yana degilim. Triceps cok onemli hacim de biceps kadar onemse

Yorum
Anti-Personnel Landmine
SMS Onaylı
Onursal Üye
20 tane harekete gerek yok cesitli hareketlere giren insanlar zaten belli bir ölcu almıs insanlar ben kol icin cok hareket girmekten yana degilim. Triceps cok onemli hacim de biceps kadar onemse

Tamamen katiliyorum. Kollarim 40'a ulasana kadar ayri biceps-triceps gunu yapmadim, gerek duymadim, klasik sirtin arkasina biceps, gogusun arkasina triceps calistim ve kollarim gelisti. Belirli bir kutleye ulastiktan sonra son 1.5 yildir ayri kol gunu yapiyorum.

Gecen bende yazacaktim unuttum, kolu hacimli gosteren aslinda tricepstir bana gore, o yuzden triceps idmanlarinizi aksatmayin, hersey biceps degil

Iyi sporlar.

Yorum
Forum Üyesi
Gecen cumartesi yaptigim idmanda biceps bolumunde su hareketleri yaptim; (tum hareketler 4x12-15, dinlenme 60 saniye)

1 - Ayakta Z-Bar curl
2 - Ayakta Overhead Cable Curl
3 - Alttaki kablo ile Peacher Curl (peacher padini alttan cikan kabloya tasidim, alttaki kabloyu cekerken dirseklerim paddeydi)
4 - Ayakta Dumbell Curl

4 hareketten sonra triceps'e gectim.

Iyi sporlar.
Teşekkür ederim proğram için , bir gün deneyeceğim

Yorum
Forum Üyesi
Kardeşim ağırlık artmıyor derman kalmıyorsa eğer beslenmede sorun var demektir.
Z barbell curl, dambell curl ve triceps extension
barbell curl 5 tekrar max ağırlık dambell ile de %70'i güzel sıkıstırarak yap. Triceps extension hareketide cok agır girme sindirerek yap 20 tane harekete gerek yok cesitli hareketlere giren insanlar zaten belli bir ölcu almıs insanlar ben kol icin cok hareket girmekten yana degilim. Triceps cok onemli hacim de biceps kadar onemse
Hocam beslenmeye de dikkat ediyorum ama yinede kollar 36 cm yi geçmedi bi türlü bazen 35 ile arada gidip geliyor. Ben biceps için sırt antrenmanından sonra çalışıyorum ve tek hareket yapıyorum 4x8 (Ya incline d.curl yada z bar curl ) triceps için ise göğüs gününde 4x8 push down yapıyorum. Sizce az hareket mi var ? Biceps-triceps günü olarak ayrı bir gün mü yapmalıyım ? Sizin tavsiyeleriniz nelerdir ? ( 40 cm orta vadede hedefim) @zyon

Son düzenleme:
Yorum
Anti-Personnel Landmine
SMS Onaylı
Onursal Üye
Hocam beslenmeye de dikkat ediyorum ama yinede kollar 36 cm yi geçmedi bi türlü bazen 35 ile arada gidip geliyor. Ben biceps için sırt antrenmanından sonra çalışıyorum ve tek hareket yapıyorum 4x8 (Ya incline d.curl yada z bar curl ) triceps için ise göğüs gününde 4x8 push down yapıyorum. Sizce az hareket mi var ? Biceps-triceps günü olarak ayrı bir gün mü yapmalıyım ? Sizin tavsiyeleriniz nelerdir ? ( 40 cm orta vadede hedefim) @zyon

5 ayda kollariniz 36 santim olmus, demek ki durum cok kotu degil, hatta iyi gidiyorsunuz. Benim basladigimda 28-29 santimdi 3.5-4 senede 40lari gordum. 36-38 arasi bir donem gelisme durdu, yemek duzeninizi bir kontrol edin boyle bir durumla karsilasirsaniz.
Idman, yemek ve uyku duzeninize dikkat edip hic taviz vermeden devam etmeniz lazim. Sabrettiginiz ve aksatmadiginiz takdirde gelismeyi goreceksiniz.

Iyi sporlar.

Yorum
Forum Üyesi
5 ayda kollariniz 36 santim olmus, demek ki durum cok kotu degil, hatta iyi gidiyorsunuz. Benim basladigimda 28-29 santimdi 3.5-4 senede 40lari gordum. 36-38 arasi bir donem gelisme durdu, yemek duzeninizi bir kontrol edin boyle bir durumla karsilasirsaniz.
Idman, yemek ve uyku duzeninize dikkat edip hic taviz vermeden devam etmeniz lazim. Sabrettiginiz ve aksatmadiginiz takdirde gelismeyi goreceksiniz.

Iyi sporlar.
Göbek

Iyi sporlar.
hocam özelden mesaj attım bakar mısınız

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Kardeşim hepimizin belli hedefleri var sen kolunu programa uyarak çalışmaya devam et antremandan once karbonhidrat al oyle once o hareketi yapayım bu harketi yapayım daha dayanıklı olurum diye birsey yok. Oturarak incline dambell curl yap hareketi yaparken agrligi duzgun sec al 7.5 kg ları calıs sadece biceps calissin omuzu falan oynatma. Sonra z bar ile curl yap 5 set ilk 2 set 8 tekrar 5'er takarak yap sindire sindire son 3 setide 6 tekrardan max. agırlık gir 7.5-7.5 taksanda olur. Adam gibide beslen karbonhidrat öcü degil korkma antremandan 2-3 saat once 150gram princ hasla yogurda kat ye. Gelisimi de belli bir zamanda bekleme sen sadece calis icinde ki hissi bastırarak da takibini iyi yap muhtemelen 8-9 ay olunca patlama yasarsın o donemde iste it gibi calıs agırlık yuklemesi yap.
Setleri cıkarmak icinde 5 set 8,8,6,6,6 yap ve karbonhdratin eksik olmasin. Hatta her sabah iki su bardagi yulaf ye. Birde milletin fotograflarına takılma emin ol kimse fotografta ki gibi degil cogusu seninle ayni seviyede. Bicepsten ziyade sırt gogusde onem ver hatta sen ne yap biliyor musun 7-8 ay full body antreman yap temel ne kadar saglam olursa rutuslar o kadar zevklk ve guzel olur. Makinelerde ayni bu arada original mi ne markasi tras makinesinin :) Ama dedigim gibi sen motivasyon dusuklugu yasama ve kimsenin fotografina bakip takili kalma. Ben 107den 86 kg dustum kolum 26 falan oldu suan 37-38 santim ve emir inalbaydan pt aliyorum 2019-20 gibi yarismaciyim insallah. Sen dedigim gibi full body yap saglam beslen kola takılmadan once

Yorum
Forum Üyesi
Kardeşim hepimizin belli hedefleri var sen kolunu programa uyarak çalışmaya devam et antremandan once karbonhidrat al oyle once o hareketi yapayım bu harketi yapayım daha dayanıklı olurum diye birsey yok. Oturarak incline dambell curl yap hareketi yaparken agrligi duzgun sec al 7.5 kg ları calıs sadece biceps calissin omuzu falan oynatma. Sonra z bar ile curl yap 5 set ilk 2 set 8 tekrar 5'er takarak yap sindire sindire son 3 setide 6 tekrardan max. agırlık gir 7.5-7.5 taksanda olur. Adam gibide beslen karbonhidrat öcü degil korkma antremandan 2-3 saat once 150gram princ hasla yogurda kat ye. Gelisimi de belli bir zamanda bekleme sen sadece calis icinde ki hissi bastırarak da takibini iyi yap muhtemelen 8-9 ay olunca patlama yasarsın o donemde iste it gibi calıs agırlık yuklemesi yap.
Setleri cıkarmak icinde 5 set 8,8,6,6,6 yap ve karbonhdratin eksik olmasin. Hatta her sabah iki su bardagi yulaf ye. Birde milletin fotograflarına takılma emin ol kimse fotografta ki gibi degil cogusu seninle ayni seviyede. Bicepsten ziyade sırt gogusde onem ver hatta sen ne yap biliyor musun 7-8 ay full body antreman yap temel ne kadar saglam olursa rutuslar o kadar zevklk ve guzel olur. Makinelerde ayni bu arada original mi ne markasi tras makinesinin :) Ama dedigim gibi sen motivasyon dusuklugu yasama ve kimsenin fotografina bakip takili kalma. Ben 107den 86 kg dustum kolum 26 falan oldu suan 37-38 santim ve emir inalbaydan pt aliyorum 2019-20 gibi yarismaciyim insallah. Sen dedigim gibi full body yap saglam beslen kola takılmadan once
Bugün @zyon hocamın da tavsiyelerine uyarak bir antrenman yaptım sadece bir hareket daha ekledim proğramımız aynıymış zaten . Dediğiniz gibi ağır kilolara girdim ve farkı o zaman gördüm . Benim en büyük sorunlarımdan biri de ağır kiloların gözümü korkutmasıymış , yapamam -çok ağır -kaldıramazsam rezil olurum. Bugün yaparsın deyip tüm gücümle saldırdım ve çok güzel pump geldi uzun zaman sonra . Antrenman öncesi dediğinizi bundan sonra yapacam ama inşallah göbek çıkmaz :D traş makinası benim değil ama öğrenciyiz bizde orjinal birşey olmaz :D bugün onu farkettim zaten çünkü kola gelen pumptan sonra sanki vücuttan iki et parçası sarkmış gibi oldu , o yüzden göğüs sırt önemli hale gelmeye başladı, kol zaten süreç içinde büyür .
Herşey için teşekkür ederim

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Bende ilk 5-6 ay yağsız gövde vs merakı "hevesi" vardı ama iki uc aydır sadece hacime yönelik çalışıyorum ne kadar kas kütlesi o kadar yağ yakımı sonuçta. Ağır kilolara girmenin bi kaç püf noktası var. Antremanlarına sana güc ekleyecek ufak tefek eklemeler yap dostum kendimden örnek vereyim.
Squat ie başlarım antremana ve deadhlift ile bitiririm setleri ve tekrarları 5x8,8,6,6,6 yaparım 8 tekrar olanları kaldırabildiğim sindirerek yapabildiğim ağırlıkta son üç set de ağırlığı artırıyorum. Düzenli deadhlift ve squat yaparsan barbell curl de dahil cok guzel agırlık artırabilirsin ve tekrar sayılarını 8-6 arası yaparsan güç ve hacim hedefli oluyor (deadlift yaparsan v-cut sixpack harika çalışır). İncline dambell curl yaparkende kiloyu basarken omuzlarını kullanmıcagın kilo gir ben 10kg giriyorum mesela sadece biceps hissediyorum 1 sene dolmadan kol kolay kolay hacim almıyor genelde. Şeker vs tüketmedigin surece karbonhidrattan aldıgın kiloyu yine guzel bi diyetle kolayca atarsın sen kas kutlesi kazanmaya bak antreman gunleri kilo x3-4 karbo al off günlerde düsük karbonhidrat al. Ama ağır giricem yada gücüm tukeniyor diyorsan antremandan once 1 su bardagi princi hasla yogurda kat ye :) İnsallah hedefine ulasırsın sunu da unutma sakın dostum fotograflardan etkilenme insanlar fotograftakiler gibi degiller. Antremanlarıda sert yap testosteron salınımından cıldırmıs boğa gibi ol :)

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: