Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Beslennme programim nasil ?

yaso3597

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Yorumunuz nedir dostlar?

Kahvaltı
1 Kase Yulaf ezmesi ve süt karışımı

Öğle
Tavuk göğüsü
Makarneks makarna.

Akşam
Ezogelin çorba
Yoğurt

Amacım kilo vermek yağ oranı %20lere yakın sanırım benim göbek göğüs yağlanması mevcut oldukça.

Bu programla yağ oranı düşürmek istiyorum kas yakma ihtimali varmı ?

+ Haftada 5 gün Antremanda yapıyorum.

can büyükelyas

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0
Yorumunuz nedir dostlar?

Kahvaltı
1 Kase Yulaf ezmesi ve süt karışımı

Öğle
Tavuk göğüsü
Makarneks makarna.

Akşam
Ezogelin çorba
Yoğurt

Amacım kilo vermek yağ oranı %20lere yakın sanırım benim göbek göğüs yağlanması mevcut oldukça.

Bu programla yağ oranı düşürmek istiyorum kas yakma ihtimali varmı ?

+ Haftada 5 gün Antremanda yapıyorum.
Sevgili dostum sosyal deneye filan mı katıldın aç karnına bu antrenmana ne kadar süre dayanabilirim diye. Sana bu diyeti kim önerdi bilemiyorum ama sanırım kas yapamayasın diye uğraşmışlar, muhtemelen seni kıskanıyorlar :) bu diyet toplam kaç kalori ediyor hesaplayamayacağım makarna da tavukta gramaj yok ama tahminimce 1500 kaloriyi pek geçmiyordur. Bi zahmet antrenman yapan 22 yaşındaki bir gencin günlük ortalama kalori ihtiyacına internetten bir bak. Bunun 1000 kolari altında kalori alıyorsan kas kaybın kaçınılmazdır. Kas yakma denen şey başka birşeydir. Sanırım soru da kas kaybını kastettin. %20 ye yakın bir yağ oranı ölümcül derece de bir yağ oranı değil kontrol edilebilir bir rakamdır. Sen günlük kalori ihtiyacından aşağı yukarı 250-500 kalori civarı altında almaya çalış. Geç olsun ama kafan rahat olsun Sevgiler.

Fatih A.

Moderatör
SMS Onaylı
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
4
[MENTION=2264]yaso3597[/MENTION] Besinlerin gramının belirli olmaması ciddi hata, yeterli protein ve yağda yok. REZALET bir program tabiri caizse. Kilo vermek istiyorsan Savaş Cebeci nin kahvaltı önemi değildir videosunu izle. Ezogelin çorba yağ ile pişen bir yemek olduğu için besin değeri düşer(yağ pişirilmemeli), vücuda faydalı olmaz. Özetle yağsız olarak kızartılan etler ve yanına yağsız pişirilmiş komplex karbonhidratlar yemen faydalıdır, üzerine sızma zeytinyağı dökerek(badem yağı, hindistan cevizi yağı gibi yağlarda olur hatta pişmemiş ayçicek yağı bile olur zorlasan:)) Kalori ihtiyacını ve yaşam şeklini yazarsan sana beslenme programı yazabilirim.

crowN

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
corleone
Bende 177 cm 71 kıloyum banada bır beslenme programı yazarmısn ? :)

yaso3597

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
@yaso3597 Besinlerin gramının belirli olmaması ciddi hata, yeterli protein ve yağda yok. REZALET bir program tabiri caizse. Kilo vermek istiyorsan Savaş Cebeci nin kahvaltı önemi değildir videosunu izle. Ezogelin çorba yağ ile pişen bir yemek olduğu için besin değeri düşer(yağ pişirilmemeli), vücuda faydalı olmaz. Özetle yağsız olarak kızartılan etler ve yanına yağsız pişirilmiş komplex karbonhidratlar yemen faydalıdır, üzerine sızma zeytinyağı dökerek(badem yağı, hindistan cevizi yağı gibi yağlarda olur hatta pişmemiş ayçicek yağı bile olur zorlasan:)) Kalori ihtiyacını ve yaşam şeklini yazarsan sana beslenme programı yazabilirim.
Usta yaş 17 2 ay sonra 18 olucam.
Haftada 4 gün antreman yapıyorum ağırlık ve kardio olmak üzere elimden gelirse 6 günde olur.
Boy 177 Kilo 85 civarı.

Fazla masraflı olmayan bir program yapabilirmisin hocam öğrenciyimde :)