Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Yardımcı Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim Tekrardan.

Son düzenleme:
Forum Üyesi
Ilk olarak kilonu ve amacini (sanirim yag yakmak) belirtmelisin, ve tavuk goguslerinin gramajlarini.. Boylece sana daha iyi yardimci olabiliriz
Birde GYM'de 3-3.5 saat ne yaptigini sorabilirmiyim :)

Yorum
Forum Üyesi
Kilom dün çıkarken ölçüldüm 61.8 amacım daha fit estetik bir vücuda sahip olmak tavuk göğüslerinin kaç gram yediğimi hiç ölçmedim şuana kadar ama tahm,nimce 100-120gr falandır iki yediğim GYM' gelince ilk 1 saat 10dk kardiyo yapıyorum sonraki 1.5 saat ağırlık en son ağırlık bitincede 20dk koşu bandı sonra bitiriyorum :)

Yorum
Forum Üyesi
Günlük protein ihtiyacına göre besinlerden ve supplement(varsa) protein hesabını yap. Fit ve estetik bir vücut demek daha az yağlı (%8-12) daha fazla kas içeren bir vücuta tekabül eder. Yağ oranın yüksekse öncelikli amacın yağ yakmak olsun 11-12 ye kadar düşür sonra dengeli beslenmeyle yağsız kütleni artırmaya çalışabilirsin. Yağ oranını biliyor musun?

Yorum
Forum Üyesi
Malesef yağ oranımı bilmiyorum yağ yakmak için neler yapmam gerekli dediğim gibi yediğim şeyler bellidir saatide bellidir supplement kullanmıyorum sadece weider l-carnitine liquid kullanıyorum kolay yağ yakmamı sağlayabilecek önerilerin varsa sevinirim neler yemeliyim bunun için onların içinden çıkarmam,azaltmam yada eklemem gereken birşeyler varmı

Yorum
Forum Üyesi
Oncelikle belirteyim 1 saat 10 dk. Kardiyo cok fazla... Heleki 1,5 saat agirlik antrenmanindan once, ustunede 20 dk daha kardiyo..:) dostum ciddi yanlislik var antrenman programinda oncelikle bol arastirma yap ve bunu duzelt.. Yag oranini dusurebilmen icin gunluk kalori ihtiyacini bul, bu ihtiyacin 300-500 altina dus. Yag yakmani hizlandiracak taktiksel tavsiye vermek gerekirse beslenmeni protein agirlikli ve saglikli yaglardan olusan(kuru yemis, hindistan cevizi yagi, zeytin yagi gibi) sekilde kurmalisin. Ben yag yakimi icin carnitine'den ziyade kafeini tercih ederim. Sekersiz filtre kahve, sekersiz nescafe tarzi olabilir. Bol bol su icmeyi unutma, kardiyo yaptigin zamanlar biraz kalin giyinip termonojenik etkiyi arttirabilirsin ve acik havada bol oksijende kardiyo yapman daha verimlidir. Simdilik aklima gelen tavsiyeler bunlar bir sorun olursa yardimci olmaya calisirim... Iyi calismalar :)

Yorum
Forum Üyesi
Dediğin mantıklı aslında ama böyle verdiler bende yapmaya çalışıyorum ilk 30dk koşu bandında en az bi 270 kalori yakıyorum kahve şekersiz içiyorum haftada 2 kereydi pazartesi ve perşembe şimdi 4 çıkartayım onu GYM gittiğim zamanlar içerim oradada dediğim gibi herşeyden kestim yağ,tuz,şeker,ekmek (yağ olarak zeytin yağı , tuz kesinlikle yoktur , şeker yok , ekmek yerinede yulaf ezmesi yiyorum yarım yağlı sütle ) kalori ihtiyacımı bilmiyorum bulmayı o ihtiyaç bulma konusunda biraz amatörüm kalın birşeyler gelince burası gündüzleri 40derece geçer genelde orada bayılıp kalmamın bir anlamı yok diye düşündüm bu konuda ama faydalı orası ayrı bir konu daha fazla ter.Herşeyden kestim ama genede tam olarak istediğim verimi alamıyorum beslenme programım hakkında ne düşünüyorsun kendim yaptım eklemem veya çıkarmam gereken şeyler varsa söyleyebilirsin bana

Yorum
Forum Üyesi
Antrenman öncesi 1 saat kardiyo ağırlık antrenmanını aşırı derecede etkiliyecektir gerçek performansını gösteremezsin.
Hem kardiyo süren çok fazla hemde 1.5 saat ağırlık antrenmanı çok fazla.
Kardiyoları ya ayrı bir güne almalısın yada antrenman öncesi 20 dakika hiit olarak çalışmalısın fazla kardiyo testesteron hormonunü düşürüyor savaş hoca her zaman söyler bunu.
ağırlık antrenmanında 1 saati geçmesin. yani gymde en fazla birbuçuk saatini geçir.
Anlıycağın hızlı gelişmek için fazla çalışmanın bir yararı yok zararı var. Bu iş sadece devamlılık istiyor başka birşey değil.

Kolay gelsin

Yorum
Forum Üyesi
Doğru söylüyorsun kardeşimde savaş hocadan bir cevap alabilsem burdan yazdım msg attım bilmiyorum çok meşgul fazla msg atan vardır normaldir tecrübesi fazla seveni çok bakamaz hepsine bir baksada işin doğrusunu öğrensem artık hem beslenme programım olsun hem sporla ilgili birkaç şey olsun

Yorum
Forum Üyesi
internet gibi mükemmel bir ansiklopedin varken neleri yemen gerektiğini kendinde bulabilirsin bence biraz araştır derim.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: