Benim için protein tozu mu uygun gainer mı

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Kilo (kg)
60
Spor Geçmişi
1(kickboks)
Boy (cm)
171
Kol (cm)
26
Bel (cm)
80
Merhaba benim kollarım çok cılız omuz bölgem dar ve cılız fakat göbeğim var ve basen bölgemde de yağlanmalar var .

Kısaca iri olması gereken bölgeler cılız,

yağsız olması gereken bölgeler ise yağlı

karantina döneminde kendime bir halter dambıl seti aldım .cılız olan yerleri şişirmek istiyorum.

Çok aşırı iyi bir şekilde yemek yiyorum.Bol proteinli şekilde.

Hocalarım şimdi ben kol omuz boyun gibi kas gruplarımın gelişmesini istiyorum ama etsiz ve cılızlar bu yüzden ben gainer mu kullanmalıyım protein tozu mu?

Yardımcı olursanız çooook çook mutlu olurum
bu arada hocam misyonum atletik vücutlu olmak değil iri vücutlu olmak daha çok

Yönetici
SMS Onaylı
Ne gainer ne de protein tozu dostum .
Senin ilk önceliğin Beslenmek!

1- İnternetten TDEE ni hesapla
Bu senin kilonu koruyacak kaloridir.
Bunun her gün 400-500 üstünü alarak besleneceksin .

2- Bu kalorinin sana göre 150 gramı protein , 80 i sağlıklı yağ , geri kalan tüm kaloriyi karbonhidrattan almalısın .

3- Hassas tartı al trendyolda 35-50 TL gibi bişi

4- Fatsecret indir her yediğini o an gir ve takibini yap .

5-Karbonhidrat kaynakları şekersiz yani temiz olmalı yulaf,pirinç,kepekli makarna vb.

6- Yemeklerini öğünlere böl , 2 saat aralıklarla yiyecek şekilde .

7- Her hafta tartıda 500 gr-1 kilo arası aldığına dikkat et fazla alıyorsan carbı azalt , az veya hiç alamiyorsan carbı arttır .

8- Her gün aynı beslen yani bir gün farklı bir gün farklı değil her gün aynı kalori aynı protein aynı yağ aynı carb olmalı (3-5 oynamalar olabilir) istikrar gerekli.

9- Kaldırdığın ağırlıklar düzgün formda düzenli olarak artmalı mesela bu hafta Bench in 20 kilo 10 tekrar haftaya 22.5 kg 10 tekrar olmalı .

Dediğim gibi 150 gram protein desen 5 yumurta 350 gram tavuk gibi bişi yani protein tozu alacaksan acil ihtiyaclar da kullanmalisin.

Gainer dediğin şeyi asla tavsiye etmiyorum evet kilo aldırır çünkü içinde nerdeyse 4-5 tatlı kaşığı sofra şekeri var cazip gözüksün diye de yanına bir yumurtadaki proteini koymuşlar :D

Örnek olsun diye kendi clean bulk beslenmemi söyleyeyim aynısını yap diye değil örnek al diye:
200 Gr yulaf 5 yumurta 20 Gr fıstık ezmesi 5 zeytin muz

250 Gr pirinç 100 Gr tavuk

250 Gr pirinç 350 Gr tavuk

Her öğün bol salata , brokoli vs. Yemesi zor geldiği için şekersiz kola biraz.
3700-4000 kalori alıyorum yaklaşık ama şeker 7-8 Gr.

Temiz beslendikce derin incelir ve damarlı estetik gozukursun. 60 kiloda yağlı gibi gözükmenin sebebi şuana kadar kirli Beslenmen. Ben 84 kiloda kollarım ve bacaklarımdaki damarları görebiliyorum.

Youtubeye clean bulk yazabilirsin ege fitness , savaş cebecinin videoları güzel .

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool: