BEL MR SONUÇ

19 Mart 2017
4
0
1
Lumbal lordozdüzleşmiştir.
Lumbal vertebra dizilimleri, korpus yükseklikleri ve medulla sinyal intensiteleri normaldir.
Tüm lumbal intervertebral disklerin yüksekliği, sinyal intensiteleri ve posterior konturları normal olup herniasyon bulgusu saptanmamıştır. Bu düzey nöral foramenleri açık, kauda rquina normaldir. Spinal kord L1 düzeyinde sonlanmakta olup spinal kordun boyut ve intensitesi normaldir.

SONUÇ

Lumbal lordozda düzleşme.

Arkadaşlar son zamanlarda bel ağrım vardı, bunun sonucunda mr çektirdim ve rapor yukarıdadır. Tecrübeli arkadaşlar ve daha önce benzer durumla karşılaşmış olanlar yorum yaparsa sevinirim.

3 Temmuz 2015
400
219
63
İstanbul
Aynısı bana oldu, sonuçlar çok iyi, korkacak hiç bir şey yok. Lardozda düzleşmenin manası belde (lumbar bölge) normalde olması gereken eğimin (lardoz) azıcık azalması-düzleşmesi. Normal şekil bozulduğu için de sinirler sıkışıyor, ağrı hissediyorsun. Yapman gereken doğru duruşa alışmak ve bu eğimi (lardoz) sağlayan kasları güçlendirmek.

Aşağıda duruş bozukluğunu gidermek ve kasları güçlendirmek için ne yapman gerektiği anlatılan bir PDF dosyası var. Bu tamamen lardoz düzleşmesini gidermek için olan prensipler-hareketler..

Ekli dosyalar

19 Mart 2017
4
0
1
Hocam pdf için teşekkürler. Duruş bozukluğum yok, muhtemelen ters mekik ve deadlift yaparken çok fazla geriye gidiyordum ondan şüpheliyim.