Soru Bel fıtığı başlangıcı olan biri Eliptik Bisiklet kullanabilir mi?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Arkadaşlar evde kondisyon bisikletim ve ağırlıklarım var ta eskiden alınmış. Bu korona zamanında da çok kilo aldım evde
Koşu bandı almayı düşündüm ama dizlere falan zarar gelmesin diye Eliptik Bisiklet'te karar kaldım ve koşu bandından vazgeçtim

3 sene önce falan da kiloluydum ve bel fıtığı başlangıcım vardı. Galiba fazla kilolardan dolayı var bu sorun
Spor salonunda buna rağmen bana eliptik bisiklet vs yaptırıyorlardı ve gayet güzel yapıyordum

Ama eliptik bisikleti eve almadan önce buradaki uzmanlara sorayım dedim yorumunuz nedir zararı olur mu? Yoksa tam tersi çok faydası olur mu?
Ayrıcana şimdi bu squat vs hareketleri de araştırcam. Doktora desem kesin hiçbirini yapma der ama kilo vererek+ağırlık+cardio ideal kiloyla beraber belim çok güçlü olur diye umuyorum

Ayrıyetten eğer eliptik bisikleti alırsam evde diz sorunu vs olan büyükler eliptik bisiklet yapmalı mı sizce kilo vermek için? Yoksa sadece kondisyon bisikleti mi yapsınlar?
Koşu bandından net olarak vazgeçtim. Koronadan dolayı dışarı az çıkıyoz. Mesela kondisyon bisikletinde pedal çevirmek de yürüyüş yerine geçebilir mi büyükler için. Yaşım 31

Forum Üyesi
Arkadaşlar evde kondisyon bisikletim ve ağırlıklarım var ta eskiden alınmış. Bu korona zamanında da çok kilo aldım evde
Koşu bandı almayı düşündüm ama dizlere falan zarar gelmesin diye Eliptik Bisiklet'te karar kaldım ve koşu bandından vazgeçtim

3 sene önce falan da kiloluydum ve bel fıtığı başlangıcım vardı. Galiba fazla kilolardan dolayı var bu sorun
Spor salonunda buna rağmen bana eliptik bisiklet vs yaptırıyorlardı ve gayet güzel yapıyordum

Ama eliptik bisikleti eve almadan önce buradaki uzmanlara sorayım dedim yorumunuz nedir zararı olur mu? Yoksa tam tersi çok faydası olur mu?
Ayrıcana şimdi bu squat vs hareketleri de araştırcam. Doktora desem kesin hiçbirini yapma der ama kilo vererek+ağırlık+cardio ideal kiloyla beraber belim çok güçlü olur diye umuyorum

Ayrıyetten eğer eliptik bisikleti alırsam evde diz sorunu vs olan büyükler eliptik bisiklet yapmalı mı sizce kilo vermek için? Yoksa sadece kondisyon bisikleti mi yapsınlar?
Koşu bandından net olarak vazgeçtim. Koronadan dolayı dışarı az çıkıyoz. Mesela kondisyon bisikletinde pedal çevirmek de yürüyüş yerine geçebilir mi büyükler için

Merhaba, Sorunuz için teşekkür ederiz, bu konuda uzman üyelerimiz en kısa sürede size cevap verecektir. Keyifli forumlar dileriz. :)

Yorum
Forum Üyesi
Hocam squat deadlift ağır kilo barbell rowdan uzak dur,
Mekik gibi omurganın büküldüğü hareketleri yapma, günlük hayatında dik dur,
Belinde ağrı yapan hareketleri kesinlikle uygulama.
Eliptik bisiklet nasıl bir şey bilmiyorum fakat dik durarak kullanırsan bir sorun olmaz.
Reverse extansion hareketini bol bol uygula belini güçlendir.
Esneme soğutma hareketlerini özellikle dikkatli ve atlamadan yap.

Yorum
Forum Üyesi
Eliptik bisikleti kullanırken inceden de olsa bel kasına hitap ettiğin için kullanılması bana göre uygun değil bisiklet en uygunu olur

1 Yorum
Alper Kurt
Alper Kurt yorum yaptı
Bel kasini calistirmakta bir sorun yokki. Bele fazlaca yanlis acida yuk binerse sikinti var.

• :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh:
  • :rolleyes: