BCAA kullanımı?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
İyi geceler dilerim. Şu an kilo verme ve yağ yakma dönemindeyim. 80 kg'dan 69.9 kiloya düştüm yaklaşık 2.5 ayda. 172 boyum var ve 68 olunca durmak istiyorum. Açıkçası proteine dikkat ettiğim için kas kaybı yaşamadım aksine gelişim oldu ve oldukça hoşuma gitti bu durum. Ben 68 kg olduktan sonra BCAA kullanıp kas kütlesi kazanmayı düşünüyorum ancak acemiyim ve fikir almak istiyorum. Kilo verdim, yağ yaktım ancak hatlı bir karın bölgesi istediğim için bu yola girmeyi düşündüm çünkü hala bir miktar yağ var kasların üstünde. 68kg'da kilomu korumak için yaklaşık 1550 kalori almam gerekiyor yanlış hatırlamıyorsam. Günlük besinlerimden ne kadar kalori almalıyım ve antremandan önce ne kadar bcaa kullanmalıyım bu 68 kg'ı korumak için? Ya da en iyi yol nedir bcaa kullanıp hatlı bir vücut için? Bu söylediklerim dışında daha iyi olduğunu düşündüğünüz yol var mı?

Extra bir soru: 68 kg olduğumu varsayarsak bcaa kullanıp ve yağsız şekilde diyet yapmadan günlük kalori ihtiyacımı karşılarsam yağ yakabilir miyim? Yani kilo vermeden yağ yakıp kas yapımı mümkün mü?

Personal Trainer
SMS Onaylı
Forum Üyesi
merhaba.
2.5 ayda çok güzel gelişim umarım kas kaybı yaşamamışsındır.
Yağ oranını baz al her zaman kilo hedefin değil yağ oranı hedefiniz olsun her zaman söylerim :)
Amaç güzel bir karın bölgesiyse %10-13 arası yağ oranına düşmelisin (tabi yağın altında kaslarında olmalı ki görünsün)
Karın kası çalışmayı herkes boşlar pek dikkat etmez ama diğer kaslardan farkı yoktur ciddi çalışma ister biraz dikkat edersen antrenmanlarına 3 ay gibi sürede güzel sonuçlar alabilirsin.
BCAA'ya değinecek olursak da bcaa karın kası yapmaz hatlı görünüme de sahip etmez seni mucizevi birşey değildir , sen beslenmene dikkat ediyorsan, antrenmanını aksatmıyorsan bi şekilde birşeyleri başarırsın ama bcaa bunu sana sağlamaz kas kaybını önler kas gelişimine faydası olur çokta etkilidir bu konuda :)
Ama eğer karın kası istiyorsan kahve kullan ve sabah kardiosu yap onun haricinde işin zor :)

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: