Basketbol + Fitness ölüyorum protein tozu çare olabilir mi ?

Sadrettinn113

Forum Üyesi
10 Mart 2019
2
0
1
14
Kilo (kg)
70
Spor Geçmişi
2
Boy (cm)
170
14 yaşındayım ve şöyle ki 1-4 saat arası basketbol oynuyorum. Aktif bir şekilde vücut ağırlığım 70 KG ve boyum da 1.70 , pek göbeğim yok daha doğrusu fit görünüyorum. Fakat antrenman sonrası ders çalışmam gerekebiliyor. Ama aşırı yorgun oluyorum 2-3 saatlik uyku benim kafamı yerine getiriyor. Buna çare olabilir mi acaba antreman sonrası alacağım protein tozu. Ders dışında fitness da yapmaya gidiyorum ve ölüyorum. Bi katkı lazım.

Eyüp Baykara

Yönetici
Site Admini
1 Haziran 2014
847
255
83
27
Protein tozu enerji içeceği değildir. Bu yüzden sorunun cevabı hayır. Et veya tavuk yediğin zaman enerji alamıyorsan ondanda alamazsın

• Beğendim
Tepkiler: Sadrettinn113

Sadrettinn113

Forum Üyesi
10 Mart 2019
2
0
1
14
Bu devasa yorgunluğu nasıl atlatabilirim peki ? Kaslarımın toparlanmasının çözüm olacağını düşünmüştüm. Enerji içecekleri hem yaşım kurtarmıyor hem de denediğimde pek bir etki hissetmiyorum. Bunun bir çaresi yok mu acaba ?

Engin

Yönetici
SMS Onaylı
14 Kasım 2014
711
350
83
35
AYDIN
Boy (cm)
185
Spor Geçmişi
4
Bol su içip, devasa antrenman yapmazsan enerjin kalır. Saat başına oyun oynarken 600 kalori yaktığını düşünelim, 3 saat basketbolda 1800 kalori harcarsın, üstüne bir de fitness... kalori hesaplaması rakamlarına takılmamak gerek buradaki anlatmaya çalıştığım özneyi kapabildiyseniz, günlük kalori ihtiyacınızı zaten aşıyorsunuz ve vücut bitkin kalıyor haliyle. Kasların toparlanması için zaten dinlenme gerekiyor, sizin dinlenmeniz az ve bunu diğer supplementlerle doldurmaya çalışıyorsunuz. Supplementler kas onarımına yardımcı olabilirler, fakat mucize değildirler. Yaşına göre bu kadar aktif olman da normal, çok da takma derim, eğlenmene bak.