Barbel vs dumbell

29 Ağustos 2015
59
5
8
30
Canada
Selam arkadaslar,

yine basinizi su bu dogru mu diye agriyacagim :) kusura bakmayin. Ama burada sormak daha iyi. Herkes bisey soyluyor ortaya bir suru bilgi cikiyor ve benim gibi yeni baslayanlar icin cok iyi oluyor...

Simdi video siralamasini unuttum, bide videoyu gece yarisi hazirladim cok uykum vardi kesip bicme eksik olabilir.
Bugun lowe body calistim toplamda 8 hareket ucer sen ben birkactanesini cektim, pozisyonumdan emin olmadiklarimi.
oncelikle sanki barbel kullanamiyorum ya da agirligim
cok tam karar veremedim. Birde sonlara dogru belimde bi tuhaflik oluyor sanki durusumu bozuyorum. Acaba kalcam daha mi yatik olmali. Acaba barbel yerine dumbella mi yapsam bazi hareketleri.

[video=youtube_share;BmvovAJJTLU]http://youtu.be/BmvovAJJTLU[/video]

13 Ağustos 2014
83
9
8
Videonuz gizli maalesef göremiyoruz, YouTube ayarlarından düzeltmelisiniz. :)

6 Eylül 2014
320
32
28
25
Istanbul
Hangisinde rahat ediyorsanız öyle kullanın. Birisi daha iyi diğer daha kötü diyemeyiz çünkü. Ben şahsen dumbell ile çalıştığım hareketleri bir süre sonra barbell ile değiştiriyorum vücudu şaşırtmak için. İkisini de değişerek kullanabilirsiniz.

13 Ağustos 2014
83
9
8
Eğer oturarak ve kolyuk altınızı sabitleyerek yapıyorsanız hareketi o zaman Barbell Curl daha iyidir.

Arada sırada da ayakta hafif momentum kullanarak güç antremanı yapmakta da fayda var.

25 Ağustos 2014
447
86
28
24
İzmir
Hangisinde rahat ediyorsanız öyle kullanın. Birisi daha iyi diğer daha kötü diyemeyiz çünkü. Ben şahsen dumbell ile çalıştığım hareketleri bir süre sonra barbell ile değiştiriyorum vücudu şaşırtmak için. İkisini de değişerek kullanabilirsiniz.
%100 katılıyorum. Doğru yapıldığı sürece barbell veya dumbell la çalışmak büyük fark yaratmaz, alternatif imkanı yaratır.

25 Ağustos 2014
447
86
28
24
İzmir
Eğer oturarak ve kolyuk altınızı sabitleyerek yapıyorsanız hareketi o zaman Barbell Curl daha iyidir.

Arada sırada da ayakta hafif momentum kullanarak güç antremanı yapmakta da fayda var.
Video açılmıyor, hareketler hakkındaki önerini neye göre yaptın anlayamadım. Barbell ile dumbellın adlarını karıştırdın heralde sen barbelli oturarak yap dediğine göre. Momentum kullanarak yaptıktan sonra hiç yapma daha iyi bi de o var tabi.

29 Ağustos 2015
59
5
8
30
Canada
13 Ağustos 2014
83
9
8
@-sting-

Video gizliydi izleyemedim ve Barbell Dumbell kıyaslamasını kol olarak yaptığını sandım.

Oturarak yap dediğim Preacher Barbell Curl hareketinden bahsediyorum abicim benim.

Ayrıca hafif momentum kullan dedim farkettiysen, tamamen momentum kullan demem hiçbir zaman. Keza internette araştırırsak hafif momentum kullanmanın güç artırma konusunda etkili görebilirsin, keza ben Barbell curl yaptıktan beri gücüm baya arttı ve şu an 45 KG Barbell ile hiç momentum kullanmadan çalışabiliyorum.

Ayrıca savaş hocanın o oturarak yaptığımız Barbell Curl hareketinin en iyi kol hareketi olduğunu söylediğini görürsün buyur izle.

[video=youtube;LqpQsTz7NzI]https://www.youtube.com/watch?v=LqpQsTz7NzI&index=28&list=PLCJ1UL5ebCUG1jX cMi0BC2P6rH3fbVtAB[/video]

Son düzenleme:
25 Ağustos 2014
447
86
28
24
İzmir
Oturarak barbell curl ne demek ya? Barbell curl'ün ne olduğunu söylememe gerek yok heralde. Barbell curl ile preacher barbell curl aynı hareketler değiller, breacher barbell curlü yapabilmek için ekipman gerekir ki kimse evine bu ekipmandan almaz, alanı duymadım ben en azından. Oturarak yapacaksan dumbell curl yapabilirsin abicim, barbell curl değil. He ayrıca belirteyim preacher barbell curl hareketini dumbell'la da preacher dumbell curl olarak yapabilirsin.

Momentum olayına gelirsek hiçbir hareketi momentumla yapmadım yaptırmıyorum da, momentumla yapmak hareketten çalmaktır, yavaş yavaş yapsın hareketi doğru yapsın en faydalısı budur benim için, o kilo zaten zamanla artar. halter sporu yapmıyoruz, strongest man yetiştirmiyoruz, fitness yapıyoruz gidip halteri vücut momentumuyla yapmanın bize faydası olmaz.