Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

bacak antremanına fazla yüklendim??

ozayhanosman

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Savaş cebecinin kas büyütme programına başladım yuksek ağırlık la yaptım hareketleri. Leg press yaptım on bacak arka bacak yaptim şu an yürüyemiyorum fena ağrıyor çok kötü. Ağrı umrumda değil büyüme kıkırdıklarımi etkiler mi? Yani boy uzamasını? yaş 15 boy 164 kilo 44

downcudi

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Et kesmesi normal boyun uzarda bence fazla yüklenme sen kilo almaya çalış boy uzatma hareketleri var onları yap belki bir nebze faydalı olur

hakanunluer

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Merak etme 3. gün bişeyin kalmaz dostum büyümeni de engellemez. Sen kilo almaya calıs. Ama kilo almaya calısırken de her bulduğun şeyi yeme. Başarılar..

ozayhanosman

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
BB de 2.ayım başladigimda 40dım 44 dum şu an tam gaz devam :))

can büyükelyas

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0
Savaş cebecinin kas büyütme programına başladım yuksek ağırlık la yaptım hareketleri. Leg press yaptım on bacak arka bacak yaptim şu an yürüyemiyorum fena ağrıyor çok kötü. Ağrı umrumda değil büyüme kıkırdıklarımi etkiler mi? Yani boy uzamasını? yaş 15 boy 164 kilo 44
Boy uzamasını etkilemez ancak daha bir kaç ay evvel bir kulüp doktoruyla görüştüm. Genç takımın salon antrenmanlarında pek ağırlığa yönlendirmiyoruz dedi. Doğruluğu etkisi tartışılır tercih meselesidir. Elçilik yapmış olayım.

merttaylankoroglu

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
0
Bu işe senelerini vermiş,Türkiye'nin öncülerinden olan bir biyoloji hocamla bu konuyu tartışma imkanı bulmuştuk.Dışarıdan yaptığımız herhangi bilinçli bir hareketin kemiğe baskı yapamayacağını söylemişti.Aksine spor yapmanın büyüme hormonunu tetiklediğini,boy uzamasına katkısı olabileceğini belirtmişti.Yİne de ben bununla ilgili bilimsel bir araştırma okumadım.Bana kalırsa hafif ağırlığın yanında atletizm,basketbol,yüzme tarzı sporlara yönelirseniz daha iyi olur.