Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

B vitamini desteğine ihtiyaç var mı?

cagatay

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 20. Mesaj!
Fit Puan
0
Hocam seninki şaka herhalde tam amacını anlayamadım ?

elbiskuha

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
0
b vitamini ek destek ürün ( supplement ) olarakta satılıyor.özellikle solgarın b complex i ünlüdür.hem büyümeye yardımcı hemde karaciğere faydası var .özellikle supplement kullanan kişilerin alması gerektiğini söylüyorlar.ama bu gerçekten gerekli mi onu soruyorum.günlük gıdalardan günlük b vitamini ihtiyacımızı karşılayabilir miyiz diye soruyorum.sanırım karşılamak oldukça güç.

cagatay

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 20. Mesaj!
Fit Puan
0
Biliyorum destek ürün olarak satıldığını fakat yemen gereken şeyler belli.Proteinlerde bulunuyor bu vitamin , zaten bakarsan b vitamini kaynağı olarak kesinlikle yumurta,balık ve tavuğu görürsün.Büyük ihtimalle de alıyorsundur bunları.Gerek yok gibi gözüküyor ama almak istiyorsan ve bütçen varsa alabilirsin yani :)

Tavuğun 100 gr ında 0.52 mg b vitamini bulunuyor. yani günde 400 gr tavuk yiyerek ihtiyacın olan b vitaminini karşılıyabilirsin diye düşünüyorum ki sadece tavukta yok bu vitamin.

Baklagil

<b><span style="color:green;">Fasulyeden Moderatör
Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
B vitamini çoğu supplementte bulunuyor. Yediğin yiyeceklerde de var B vitamini. Zaten suda çözünen bir vitamin olduğundan fazladan aldığın B vitamini idrarınla atılacaktır. Eğer eksik B vitamini aldığını düşünüyorsan kullanabilirsin. Fazlasının bir zararı olmayacaktır. Solgar'ın o ürünü karaciğerinde sıkıntıları olan yada alkol tüketimi fazla olan kişiler tarafından bolca kullanılıyor. Böyle bir sorunun yoksa ürünü kullanmaya pek ihtiyacın olduğunu düşünmüyorum. Bcaa, aminoasit veya vitamin takviyesi kullanıyorsan fazladan B6 vitamini alırsın bolca. Kalan B vitaminleri de besinlerden alınır. Zannetmiyorum bir eksikliğinin olacağını.