Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Aynı Program İçerisinde Hipertrofi ve Kuvvet Çalışılması Doğru mudur?

ibrahimbb

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Boy (cm)
171
Merhaba, 1 yıl spor yaptıktan sonra neredeyse hiç gelişemediğimden dolayı 1 yıl ara verip koşuya başladım. Fakat şu anda tekrar başlayacak motivasyona ve kararlılığa sahibim. Beslenme ve antrenman stilimde radikal değişiklikler yapmaya çalıştım çünkü ne de olsa aynı yollarla farklı hedeflere varılmaz :).

İnternetten bulmuş olduğum bir üst vücut / alt vücut programı aşağıdaki gibi. Pazartesi ve salı kuvvet çalışıyorken perşembe ve cuma hipetrofi çalışılıyor. Daha önceden kuvvet çalışmaya aşinayım çünkü daha önce sistemli olarak 5x5 çalıştım bayağı not falan alıyordum her hafta ne yaptım ne kadar zorlandım kaç kg kaldırdım falan. Fakat aklıma takıldı ikisi aynı anda olur mu acaba? Hem programı birazcık yorumlar hem de sorumu cevaplarsanız çok sevinirim.

1073

Herkese bol şans :)...

EserBey

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
asıl olması gerekende bu hem 15-20 tekrar hem 8-12 hemde 3-5 arası tekrar en iyi programdır.tüm hipertrofilerileri uygulicaksın myofibril sarkoplazmik ...

Eyüp Baykara

Yönetici
Site Admini
Ödüller
10
  • 1000 Mesaj mı? Durmak Bilmiyorsun!
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
  • 50. Beğeni!
  • 25. Beğeni!
Fit Puan
154
Evet ancak kas tekrar saymaz bu yüzden max. gerilim ve kas hasarı vermezsen bu tekrarların bir önemi yoktur.

EserBey

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
orası öyle bu tekrarlara yakın hisedilecek ağırlık seçimi önemli 3-5 tekrarda 6.tekrar cıkmaması lazım mesela ona göre ağırlık seçimi lazım

EserBey

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
progressive overload unutmayalim