Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Aşırı kilo yaptığım diyet yardım!

keym

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Merhabalar boyum 187 kilom 122 kg vücüttaki yağ oranım yüzde 38(makinanın gösterdiği).
Yaklaşık 1 bucuk 2 ay önce youtubeda video izlerken body building le karşılaştım ve bundan 2 ay önce 140 kg dım yani 2 ay önce bu yağlardan kurtulma kararı aldım ve kendimce youtubedan edindigiğim biligilerle bir diyet yaptım bu diyet şöyle;

Sabah 2 3 yemek kasıgı lor peyniri ve 3 yumurta beyazı veya sadece kahve
Öğlen 250-300 gr tavuk göğsü 4 5 yemek kasıgı yağsız esmer pirinc,1 porsiyon brokoli veya yağsız salata
Akşam 250-300gr tavuk göğsü 4-5 kasıgı yağsız esmer pirinc.1 porsiyon brokoli veya yağsız salata

cocuklugumdan beri kiloluyum ve sürekli bir kilo verme durumum vardı ama yeterli isteksizlikten dolayı bunu başaramıyodum 1 ay dayanıp bırakıyodum,ama bu sefer durum farklı çok motiveyim ve gerçekten suanda tek odaklandıgım sey bu.

Ayrıca sunuda söylemem lazım spor salonuna girmek için kendime 100kg a düşmeyi hedefledim bu hedefime ulaştıgım zaman spor salonuna giricem,gunde 30-40 dk yuruyusler yapıyorum dışarıda.

Size sorum şu olucak bu kendimce oluşturdugum diyet programında herhangi bir değişiklik yapmam gerekirmi tavsiyelerinizi bekliyorum.:)

BloodRave

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
2ayda nerdeyse 20kg abartı olmuş, ipin ucunu kaçırdığın an yol, su, elektrik olarak geri döner. Yağ yakmak için yağ tüketimini nerdeyse 0a indirmek dezavantaj. Çocukluktan beri kiloluydunuz madem sonbahar kış mankenlik yarışımı kaçıcak. Her öğün en az 1yk zeytinyağı tüketin ayrıca badem, ceviz, fındık gibi kuruyemişleri adet olarak 20yi geçmiyecek şekilde günlük ara öğün olarak tüketebilirsin. esmerde olsa Pirinç yerine bulgur/greçka ve bol yeşilçay.

XT910 cihazımdan gönderildi

SöNMeZ

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Kesinlikle youtube Kenzo Karagöz 40 günde karin kasi projesi videolarini izlemelisin.

SaVaS

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
0
yanlız kenzonun diyeti iyi ola bilir lakin arkadaşın bünyesi düşük karbonhidrat'a nasıl tepki verecek bu da önemli. herkeste aynı olmaz düşük karbonhidrat aldığı için sağlık sorunları yaşayanlar gördüm ve 40 günde karın kası olayı çok ayrı mevzu çok iddalı bir başlık muhtemel ilgi çekme amaçlı atılmış bir başlıktır misal kenzonun kas kütlesi atıyorum 20 kg bu arkadaşın diyelim 10 kg kenzo 1 ayda 20 kg yağ yaka biliyor iken bu arkadaş 1 ayda 20 kg yağ yakamaz vucut oldukça önemli neyse konu dağılmasın dahada uzar bu yanı x kişinin diyeti x kişiye gitmez. demek istediğim bu arkadaşa gelince.

arkadaşın dediğine gelecek olursak
ben arkadaşın yerinde olsam tavuk gögüsüne takılmam neden dersen zaten spor yapmayacakmışsın senin belirli bir kas kütlen yok var ama o kadar ahım şahım protein ihtiyacın yok o yüzden hiç kasma tavuğu eti protein tüket ama az tüket neden dersen fazla protein de yağ olarak depolanır.
ben yerinde olsam daha çok vitamin ve mineralli gıdaları tüketirim yağ oranları düşük sağlıklı besinler tabi beslenmede yetmez kardio calışman şart ama öyle karb ı düşünmene hiç gerek yok normal kab. miktarından biraz altına in ve kardio calış zaten o kg dasın 1 aya bile çok fark eder 1 aya 10 kg bile verirsen şaşırma 122 kg biri için kg vermek 70 kg birine göre daha kolaydır unutma.

SöNMeZ

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
O diyet en babayiğitede gider merak etme o adaminda belirli bir kas kütlesi var zaten v.geliştirme ve 3 gün kardio ile yapilacak bir diyet haftada bir karbonhidrat depolarini doldurma günü var. Adam aç kalmayacak karbonhidrat değilde protein tüketecek bukez neolacak , vücut enerjiyi karbonhidratdan alamayacaği için yağlardan alacak ve yağ yakimi başlayacak okey . Zaten ayri olarak spor yapmayan vg ile uğraşmayan bir insana önermiyorsun bunu. Ancak ve ancak v.geliştirmeci v.s. Sporcular yapabilir bu diyeti ve günlük kaliteli zeytin yağini kullanacak bu arkadaş 50 gr geçmeyecek şekilde ookey bir daha rica ediyorum ! Benim yorumumun altina benim yorumuma cevap olarak birşey yazma arkadaş! Egona tükür egonu at egonu birak öyle oku izle anla . Bu kadar yazdigim için sana kendime aciyorum şu anda bukadar.

Fatih A.

Moderatör
SMS Onaylı
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
4
Merhabalar boyum 187 kilom 122 kg vücüttaki yağ oranım yüzde 38(makinanın gösterdiği).
Yaklaşık 1 bucuk 2 ay önce youtubeda video izlerken body building le karşılaştım ve bundan 2 ay önce 140 kg dım yani 2 ay önce bu yağlardan kurtulma kararı aldım ve kendimce youtubedan edindigiğim biligilerle bir diyet yaptım bu diyet şöyle;

Sabah 2 3 yemek kasıgı lor peyniri ve 3 yumurta beyazı veya sadece kahve
Öğlen 250-300 gr tavuk göğsü 4 5 yemek kasıgı yağsız esmer pirinc,1 porsiyon brokoli veya yağsız salata
Akşam 250-300gr tavuk göğsü 4-5 kasıgı yağsız esmer pirinc.1 porsiyon brokoli veya yağsız salata

cocuklugumdan beri kiloluyum ve sürekli bir kilo verme durumum vardı ama yeterli isteksizlikten dolayı bunu başaramıyodum 1 ay dayanıp bırakıyodum,ama bu sefer durum farklı çok motiveyim ve gerçekten suanda tek odaklandıgım sey bu.

Ayrıca sunuda söylemem lazım spor salonuna girmek için kendime 100kg a düşmeyi hedefledim bu hedefime ulaştıgım zaman spor salonuna giricem,gunde 30-40 dk yuruyusler yapıyorum dışarıda.

Size sorum şu olucak bu kendimce oluşturdugum diyet programında herhangi bir değişiklik yapmam gerekirmi tavsiyelerinizi bekliyorum.:)
Tüm gıda bileşenlerini gram olarak hesaplamalısın, karbonhidratlarda çiğ iken yapılan hesap daha doğrudur çünkü karbonhidratlar pişerken su çekerler. Başaramıyorsun çünkü az yediğin için yeterli beslenemeyip strese girip diyeti bozuyorsun :) Sağlıklı beslenerek gayet güzel doyulur ve diyet yapılır. İyi Çalışmalar.