Aşamalı yüklemede iki günün farklı olması

Fatma

Moderatör
Forum Prensesi
Merhababenim aklımı karıştıran bir mevzu var,haftanın iki günü bacak günüm olduğu için(çarşamba ve cumartesi)haftaiçi antremanimizi arkadaşımla saatlerimiz uymadığı icin ayri ayrı yapıyoruz cumartesi hip thurst olsun sguat olsun motivasyon konusunda birbirimize destekticiz.sorum şu ben hafta ici hip thustta arkadaşım olmadigi icin 70 kg kulladigim hip thursttı 45 50 en fazla yapabiliyorum nedeni su ben hip thurst hareketini leg extensions aletinde yaptığım icin ben tekrari yaptiktan sonra birinin hemen üstümden alması gerekiyor,yani hafta içi 45 50 hafyasonu bu aleti 70 65 yapiyorum bunun negatif veya pozitif etkisi olur mu simdiden tesekkurler

Naci

Moderatör
SMS Onaylı
Merhabalar,

Farkli agirlik kaldirmanin size nasil bir ters etki yapmasi gerekir? Haftada zaten iki kere ayni bolgeyi calistiyorsunuz, az kilo kaldirdiginiz gun tekrar sayinizi arttirin, 70 kg ile 10 tekrar yapiyorsaniz 45 ile 20-22 yapin, bir zarari olmayacaktir.

hasanegetopan

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Tek negatif yanı 45-50 kg yaptığın zaman 65-70 kg nin kazanımını alamazsın. Fakat 45-50 kg yaparken hareketi biraz daha yavaş sıkıştırmaları daha uzun süreli yaparak negatif etkiyi minimuma indirebilirsin.