Ara Öğün Olarak Değerlendirilebilecek Şeyler Nelerdir?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Merhaba gün içerisinde öğlen saatlerinde acıktığım zaman yaklaşık olarak 250 gr. bebek bisküvisi yiyorum (önceden de bir büyük boy tuzlu çubuk kraker yiyordum) fakat pek doğru bir şey olmadığını farkındayım bunu yerine alternatif olarak tüketilebilecek bisküvisi v.b tarzı yiyecekler nelerdir? Neleri önerirsiniz?

Anti-Personnel Landmine
SMS Onaylı
Onursal Üye
Ara ogunlerde bebek biskuvisi yani seker yiyorsunuz, cubuk kraker vs tarzi urunlerde ayni sekilde insulin seviyenizi aniden yukseltip sizi aciktiracak urunler. Bunlari surekli tuketirseniz ozellikle gobek ve bel bolgenizde yaglanma olacaktir ve o yaglar kolay kolay gitmeyecektir. Ara ogunlerde hicbir sekilde un ve unlu mamuller, seker ve turevleri, ekmek, cips, kraker tarzi urunler tuketilmesi tavsiye edilmez. Ben ogun aralarinda icinde seker olmayan saf fistik ezmesi ve Lor peyniri tuketiyorum., tavsiye ederim.

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Ara öğünlerde karşı komşu teyzenin hergün günü oluyor, çay, kurabiye, kısır, ev yapımı anne pastası gibi şeyler yiyoruz gibi olmuş :) Dostum kimden duydunuz ara öğünlerde bebe bisküvisi yemeyi. Kilo mu almaya çalışıyoruz, öncelikle amaç nedir? Ara öğünlerde sağlıklı atıştırmalıklar yenilebilir. Bu amacınıza göre definasyon ya da bulk dönemindeyseniz değişir, faydalı besinler tüketmelisiniz. Mesela yeşil elma, avokado, muz, çiğ badem, fıstık, kabak çekirdeği, ceviz gibi faydalı yağlar ve vitaminler içeren kuruyemişler, whey protein, probiyotik yoğurt, BCAA içeren besinler ya da protein bar gibi. Tabii bunları da kararında ve belirli bir ölçüde yemek gerekir. Öyle 250gr bebe bisküvisinden alacağınız ancak bol karbonhidrat ve şeker olacaktır. Sağlıklı atıştırmalıklarla ara öğün yapabilirsiniz ama asla çubuk krakerle vs. değil. Cici bebe, bebekler için içerdiği kompleks vitaminlerden dolayı bir şehir efsanesidir, sizin kas kazanımınıza çok etki etmez. 100 gramında Şeker 26.4g, Karbonhidrat 73.6g vardır, bunun yanında bazı vitaminleri de içerir. Size tavsiyem: besin değerlerini bilmediğiniz şeyleri ara öğün ya da ana öğününüze eklemeyin.

Yorum
Forum Üyesi
Haklısınız cidden öyle gibi. Birinden duymadım sadece fazla acıktığım için ne yesem derken aklıma geldi aldım öyle. Amacım vücudumun daha belli olması için 7-8 kilo vermek. Ara öğün olarak meyve veya kuru yemiş diyorsunuz ama onların beni pek doyurabileceğine inanmıyorum :)

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Peki bebek bisküvüsi doyuruyor mu? Cevap hayır, insulini oynattığı için belli bir süre sonra tekrar ve daha fazla acıktıracaktır. Aksine söylediklerim daha fazla doygunluk hissi yaratacaktır. Gün içerisinde yeterli doymuyorsanız protein miktarınız eksik kalmış ve yüksek şeker içeren besinler tüketiyor olabilirsiniz. 7-8 kilo vermek için dengeli beslenmeli ve kurallara uymanız gerekiyor, bazı şeyleri yasaklamakla buna başlanmalı.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: