Antrenmandan önce karbonhidrat mi protein mi ?

Tazefitnessci

Forum Üyesi
12 Mart 2019
1
0
1
22
Öncelikle herkese sporunda başarılar diliyorum, umarım hedefinize ulaşırsınız. 22 yaşındayım, öğrenciyim, 178 cm ve 83.1 kg dayım. Sabah 5 yumurta (2si sarısıyla) domates, maydanoz ve lor yiyorum. 2 saat sonrasında spor salonuna gidiyorum. 10 dk koşu, 10 dk bisiklet ve bölgesel olarak 9 hareket yapiyorum. Bir gün üst vücut, ertesi gün alt vücut ve dinlenme şeklinde. Spordan sonra yarım bardak bulgurla yaptığım pilav, 200-250 Gr tavuk ve roka,marul yiyorum. Akşam 7 de aynı öğünü tekrarlıyorum. Ertesi güne kadar da hiçbir şey yemiyorum. Öncelikle beslenme programim doğru mu? 2. Olarakta başlıkta söylediğim gibi , antrenmandan önce kalorili, sonra ise protein ağırlıklı beslenme tavsiye ediliyor. Yani acaba tavuk ve bulguru sabah yiyip, spordan sonra mı yumurta yesem ? Konuyu arastirdim fakat forumda bulamadim. Bu arada hedefim 75-78 kg arasına düşmek. Yağ oranım %25 civarlarında.

egeabartok

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
13 Mart 2018
97
7
8
Antrenmandan önce ve sonra en önemli olan karbonhidrattır. Çünkü vücuda enerji verir, yağlar da önemli. Tabii ki, protein de çok önemli ama soruna karşılık bu şekilde söyledim. Ayrıca spordan öncede karbonhidrat almanı öneririm, yulaf gibi mesela. Spordan sonra yediğin pilav ya da bulguru hesaplamak istiyorsan, hassas terazi almanı öneririm. Bulk yapmak istiyorsan, günde 3 öğün belki az gelebilir ama günde 3 öğün ile gayette vücut geliştirilir. Mesela kahvaltıda lor yerine, yulaf yesen daha iyi olur. Ayrıca yağ oranını düşürmek istiyorsan, günlük aldığın kaloriyi düşürmen lazım, bir de 10 dk koşu ve bisikleti ağırlık antrenman'ından sonra yap, önce değil.

Son düzenleme:
  • Beğendim
Tepkiler: Tazefitnessci