Soru Antrenman sırasında enseden gelen baş ağrısı

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Kilo (kg)
62
Spor Geçmişi
3 ay
Boy (cm)
170
Merhabalar 2-3 aydır fitnessa gidiyorum, 3 gün önce omuz-bacak günümdü. Antrenmana başlamadan önce 1-2 dk ısındım ve shoulder press yapmaya başladım ilk 2 sette hiç bi sorun yoktu her zamanki gibi yapıyordum. 3. sette ağırlığı arttırmıştım biraz ama yinede çok zorlayacak bi ağırlık değildi benim için. 5. tekrardan sonra birden karnım yandı 2-3 saniyeliğine daha sonra başımın arka tarafında zonglamayla birlikte bir ağrı oldu antrenmanı yarıda bırakmak zorunda kaldım ve salondan çıktım ağrı 1-2 saat sürdü ve azalarak geçti. Kendimi kasmışımdır nefesime dikkat etmemişimdir diye düşündüm. Sonraki gün spora gitmedim dinleneyim dedim. Diğer gün göğüs-triceps günüydü yine ısındım ve her zamanki gibi hareketleri yapıyordum ve o gün kendimi kasmamaya ve nefesime dikkat etmeye daha çok özen gösterdim. Ama fly yaparken yine aynı şey oldu aynı şekilde başım ağrıdı yine antrenmanı bırakmak zorunda kaldım daha antrenmana başlayalı 10dk olmamıştı halbuki. Bu sefer ağrı akşama kadar sürdü hafifleyerek geçti. 1-2 hafta tekrar olmasından korktuğum için ara vermeyi düşünüyorum. Böyle bi durumu daha önce yaşayan yada sebebini bilen birisi varsa yazarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler..

Forum Üyesi
Merhabalar 2-3 aydır fitnessa gidiyorum, 3 gün önce omuz-bacak günümdü. Antrenmana başlamadan önce 1-2 dk ısındım ve shoulder press yapmaya başladım ilk 2 sette hiç bi sorun yoktu her zamanki gibi yapıyordum. 3. sette ağırlığı arttırmıştım biraz ama yinede çok zorlayacak bi ağırlık değildi benim için. 5. tekrardan sonra birden karnım yandı 2-3 saniyeliğine daha sonra başımın arka tarafında zonglamayla birlikte bir ağrı oldu antrenmanı yarıda bırakmak zorunda kaldım ve salondan çıktım ağrı 1-2 saat sürdü ve azalarak geçti. Kendimi kasmışımdır nefesime dikkat etmemişimdir diye düşündüm. Sonraki gün spora gitmedim dinleneyim dedim. Diğer gün göğüs-triceps günüydü yine ısındım ve her zamanki gibi hareketleri yapıyordum ve o gün kendimi kasmamaya ve nefesime dikkat etmeye daha çok özen gösterdim. Ama fly yaparken yine aynı şey oldu aynı şekilde başım ağrıdı yine antrenmanı bırakmak zorunda kaldım daha antrenmana başlayalı 10dk olmamıştı halbuki. Bu sefer ağrı akşama kadar sürdü hafifleyerek geçti. 1-2 hafta tekrar olmasından korktuğum için ara vermeyi düşünüyorum. Böyle bi durumu daha önce yaşayan yada sebebini bilen birisi varsa yazarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler..

Merhaba, Sorunuz için teşekkür ederiz, bu konuda uzman üyelerimiz en kısa sürede size cevap verecektir. Keyifli forumlar dileriz. :)

Yorum
Forum Üyesi
Geçmiş olsun.
Kılcal bir hematoma neden olmuş olabilirsiniz.
Her ne kadar ağırlığı çok az arttırdım dediğiniz bir ağırlık da olsa, bünye bazı yerlerde emniyet tedbirlerini uygulayabilir.
Özellikle hangi harekette tekrar olduğunu tespit edip kısa süre içerisinde bir nöroloji uzmanına görünmenizi tavsiye ederim. Fiziksel muayene sonucu veya gerek görürse MR neticesinde net bilgi verecektir.
Bu süreç dahilinde olası yeni hematom oluşmasını veya yeni arter yırtıklarına karşı antrenmandan uzak kalmanızı kişisel olarak önerebilirim.

3 Yorumlar
E
erehn yorum yaptı
Öncelikle cevabın için teşekkür ederim. Konuyu açalı 1 hafta oldu dün spora gideyim dedim korkuyordum aslında yine ağrır diye ama ağrımadı rahat bi şekilde sırt biceps antrenmanı tamamladım. Eğer diğer günlerde ağrı olmazsa devam edeceğim. Eğer ağrı olursa da bi doktora görüneceğim. Teşekkür ederim..

A
aktassa yorum yaptı
Tekrardan geçmiş olsun
Evet. Benzer durum tam olarak nerede olacak diye özellikle sordum.
Muhtemelen anlık bir damar yırtılması yaşadın.
Tekrarı durumunda norologa kesinlikle gorunmelisiniz.

E
erehn yorum yaptı
Bugün 1kglık dumbella ısınırken ağrı yine oldu ama daha hafif oldu 5-6 dk sonra geçti hafif bi zongladı antrenmanını etkilemedi ama psikolojik olarak rahat bi şekilde antrenman yaptırtmıyo bu şey. Hani kendimi zorlarken olsa boynumu kastığımda olsa dikkat emediğimdemndir diyeceğim ama daha ısınırken bile oldu. Günlük hayatımda spor dışında da bi ağrım yada başka bi belirti vs de yok. Elim kolum ağrısa dinleneyim az daha geçer diyeceğim ama baş olunca başka oluyor. Mecburen doktora gideceğim..

Forum Üyesi
Bugün 1kglık dumbella ısınırken ağrı yine oldu ama daha hafif oldu 5-6 dk sonra geçti hafif bi zongladı antrenmanını etkilemedi ama psikolojik olarak rahat bi şekilde antrenman yaptırtmıyo bu şey. Hani kendimi zorlarken olsa boynumu kastığımda olsa dikkat emediğimdemndir diyeceğim ama daha ısınırken bile oldu. Günlük hayatımda spor dışında da bi ağrım yada başka bi belirti vs de yok. Elim kolum ağrısa dinleneyim az daha geçer diyeceğim ama baş olunca başka oluyor. Mecburen doktora gideceğim..
Doktora gittinizmi

2 Yorumlar
E
erehn yorum yaptı
Henüz gidemedim. Bu olayı yaşayan birkaç arkadaşla konuştum ve doktora gittiklerinde sorun çıkmamış mr sonucunda fln. Kas gevşetici verip dinenmeleri gerektiklerini söylüyolarmış genelde.

A
Ahmet3131 yorum yaptı
Tamam tesekkurler

• :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p