Antrenman Sırasında çıtlayan eklemler

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Arkadaşlar triceps antrenmanları sırasında yaşıyorum bunu daha çok özellikle şu fotoğrafını attığım harekette. Dirseğimdeki eklem ben barı alnıma indirirken çıtlıyor. Bu acı ve rahatsızlık veriyor. Ara sıra omuz antrenmanımda shoulder pressde de olmuşluğu vardır. Ne yapmamı önerirsiniz yaşayan var mı aranızda ?

Forum Üyesi
eğer yeni başladığı iseniz alışkın olmadığınızdan dolayı bu sorunu yaşıyor ola bilirsiniz ama eğer +6 aylık bir geçmişiniz var ve hala bu tarz sıkıntıları çekiyor iseniz muhtemelen hareketi ya yanlış yapıyorsunuzdur ya sorun vardır. ama genelde ilk 6 ay herkeste oluyor. veya bunların hepsinin dışında ısınmamış'ta ola bilirsiniz. ama çok rahatsız edilecek derecede ise film çektirmek en iyisidir.

Yorum
Forum Üyesi
Arkadaşlar triceps antrenmanları sırasında yaşıyorum bunu daha çok özellikle şu fotoğrafını attığım harekette. Dirseğimdeki eklem ben barı alnıma indirirken çıtlıyor. Bu acı ve rahatsızlık veriyor. Ara sıra omuz antrenmanımda shoulder pressde de olmuşluğu vardır. Ne yapmamı önerirsiniz yaşayan var mı aranızda ?

öncelikle kimsenin bilgisini küçümsemiyorum ama sitede sağlık adına görevli arkadaşlar dışında verilen cevaplara çok inanmayın elbetteki yazıcaklar düşüncelerini görüşlerini belki biz yanlış onlar doğru biliyordur fakat genede önceliğiniz bizim yorumlarınız olursa çok daha etik ve güvenilir olur .. iki tıklama sebebide hem omzunda ki büyük ihtimalle rotator cuff kas tendonlarını hemde triceps tendonunu kemiğe sürtmesinden gelen ses olabilir yada eklem içinde başka bir sebepten olabilir ... fakat bunların önüne geçilebilir .. hareketi yapmadan önce düşük ağırlk yada boş barla yapılıp ve dirsek eklemini ve omuz eklemine kan pompalarsak ses geleceğini zannetmiyorum ama görmeden dokunmadan yada sebebini tam bilmeden birşey söyleyemiyorum ama ısındırmayla alakalı çoğu eklem sorunnu ve gereksiz ağır kiloyla

Yorum
Forum Üyesi
eğer yeni başladığı iseniz alışkın olmadığınızdan dolayı bu sorunu yaşıyor ola bilirsiniz ama eğer +6 aylık bir geçmişiniz var ve hala bu tarz sıkıntıları çekiyor iseniz muhtemelen hareketi ya yanlış yapıyorsunuzdur ya sorun vardır. ama genelde ilk 6 ay herkeste oluyor. veya bunların hepsinin dışında ısınmamış'ta ola bilirsiniz. ama çok rahatsız edilecek derecede ise film çektirmek en iyisidir.

film değil mr

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek: