Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Antrenman Programım (Kontrol edebilirmisiniz)

Renthosri

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • İlk Mesaj
Fit Puan
24
Kilo (kg)
66
Spor Geçmişi
6 ay
Boy (cm)
180
Kol (cm)
32.5
Bel (cm)
71
Omuz (cm)
51-52
Merhaba 1-1.5 sene önce çeşitli sağlık sorunlarından dolayı 6 ay sonunda bırakmak zorunda kaldım şimdi 1 ay önce sağlık sorunlarımı halletim ve dün bir salona kayıt yaptırdım ve 1-2 haftadır program ve hareketler üzerine araştırmalar yapıyorum yarın başlayacağım beslenmem orta düzeye yakın olduğundan whey kulanacağım yanında günlük 1 ölçek(whey) + bcaa + kreatin (yükleme yapmam gerekir mi bilmiyorum 2 taraf var yükleme yapılmasına gerek yok, yapılmalı şeklinde konuşuluyor)çabuk kilo alıp veren biri olduğumdan dolayı 1 sene içinde 5 kg üzerine kilo alıp aynı şekilde verdim, tabi şuanda yağ oranımda düştü aynı zamanda kas oranımda 34/34 olan biceps 32-32.5 arası (sol-sağ) şınavların ve düzensiz beslenme sonucu evde kendi başıma dumbbell çalıştığımdan dolayı düştüğünü anladım, hacim-büyüme üzerine bir program hazırladım full body girmeden direk disiplinli hareket edip bu şekilde ilerlemeyi düşünüyorum fakat göğüs-triceps sonrası 1 gün dinlenme verince bir sonraki hafta pazartesi bacak-omuz olarak ilerliyor bunun bir sakıncası olmadığını düşünüyorum fakat uzman olmadığım için siz hocalarımın fikirleri önemli benim için + yanına bilek hareketleri'de yapacağım haftada 2 gün önerilerinizi ve bilgilerinizi benimle paylaşırsanız çok memnun kalırım huzurlu ve sağlıklı vakitler

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

farukozdemir

Personal Trainer
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ödüller
7
  • 100. Beğeni!
  • 250. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
  • 25. Beğeni!
  • 100. Mesaj!
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
669
Beslenmen orta düzey derken ne demek istediğini anlamadm durumun bayaa iyi gibi hem whey hem bcaa hem kreatin .

Spor geçmişin çok yok ve 1.5 sene ara da vermişsin yaşında genç karaciğer problemleriyle karşılaşabilirsin whey ve bcaa kullanırken bir sağlık sorunun olduğundan bahsettin dikkatli ol.

Onun haricinde antrenmanını split değil fullbodye çevir bi kaç ay devam et sonra 2ye böl programını üç altı ay arası devam et sonra splite geçersin acele etme

Renthosri

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • İlk Mesaj
Fit Puan
24
Psikolojik ve platinden dolayı bırakmıştım hocam sağlık sorunum bunlar :) bu programı peki fullbody sonrasında kulanabilirmiyim direk split yaptığımda ne gibi bir sorun ile karşılaşabilirim gelişim açısından sorun çıkarır mı whey+bcaa+kreatin kulanımını antrenman sonrasında düşünüyorum fakat geçmiş spor zamanlarım'da antrenman esnasında bcaa kulanıyordum whey kulanımını antrenman öncesi alırdım beslenme düzeyim yani kalori hesaplaması gibi konuları dikkat etmiyorum et ve tavuk ürünlerini kulanmıyorum pek teşekkürler cevapladığınız için

farukozdemir

Personal Trainer
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ödüller
7
  • 100. Beğeni!
  • 250. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
  • 25. Beğeni!
  • 100. Mesaj!
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
669
Problemin beslenme bence gelişim açısından split daha etkilidir ama spor geçmişin 1 sene yoksa fullbody daha etkilidir. Onun haricinde beslenmende et tavuk yoksa gelişim zor

Renthosri

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • İlk Mesaj
Fit Puan
24
Et ve tavuk ürünlerini düzenli bir şekilde ayarlayıp tükettiğim vakit bu program ile diyelim başladım pazartesi "gögüs-triceps"(salı dinlenme) sonrası sırt-biceps" devam edip sonrasında dinlenme olmadan cumartesiye kadar gögüs ve triceps"sırt-ön kol antrenmanı yapmam sorun çıkarır mı hareketler üzerine uzun süredir araştırma yapıyorum diğer takviye besinleri nasıl kulanabilirim her insanda farklı sonuç veriliyor bunu bildiğim :) halde soruyorum gine kusura bakmayın wheyi antrenman öncesi alıp bcaa antrenman esnasında kulanıyordum gerçi hiç biri i

farukozdemir

Personal Trainer
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ödüller
7
  • 100. Beğeni!
  • 250. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
  • 25. Beğeni!
  • 100. Mesaj!
  • 50. Mesaj!