Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Kilo (kg)
105
Spor Geçmişi
3 ay
Boy (cm)
186
Merhabalar yaklaşık 3 aydır yağ yakıp kas yapmak amacıyla spor yapıyorum. Antrenman programım doğru mu emin değilim. Göz atıp yorumlarsanız sevinirim.

2-3 km uzaklıktaki spor salonuna yürüyerek 30-40 dakikada varıyorum. Belki de daha az, emin değilim. Spor salonuna varınca da 10-15 dakika koşu bandında eğimi değiştirerek yürüyorum. Ardından full body ağırlık antrenmanı yaptıktan sonra 10 dakika kalistenik antrenman yapıyorum. En son 10-15 dakika daha kardiyo yapıp bitiriyorum ve aynı yoldan yürüyerek eve dönüyorum.

Antrenman sonrası eve varana kadar proteinli süt veya nestle nesfit bar tüketiyorum.
Haftada 4-5 gün spor yapıyorum. Hafta sonu dinleniyorum.

Forum Üyesi
Mesaj Lideri
Merhabalar yaklaşık 3 aydır yağ yakıp kas yapmak amacıyla spor yapıyorum. Antrenman programım doğru mu emin değilim. Göz atıp yorumlarsanız sevinirim.

2-3 km uzaklıktaki spor salonuna yürüyerek 30-40 dakikada varıyorum. Belki de daha az, emin değilim. Spor salonuna varınca da 10-15 dakika koşu bandında eğimi değiştirerek yürüyorum. Ardından full body ağırlık antrenmanı yaptıktan sonra 10 dakika kalistenik antrenman yapıyorum. En son 10-15 dakika daha kardiyo yapıp bitiriyorum ve aynı yoldan yürüyerek eve dönüyorum.

Antrenman sonrası eve varana kadar proteinli süt veya nestle nesfit bar tüketiyorum.
Haftada 4-5 gün spor yapıyorum. Hafta sonu dinleniyorum.

Merhaba, Sorunuz için teşekkür ederiz, bu konuda uzman üyelerimiz en kısa sürede size cevap verecektir. Keyifli forumlar dileriz. :)

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Merhaba foruma hoşgeldiniz :)

Antrenmandan önce kardiyo yapmak enerjinizden çalar ve kaslara vereceğiniz hasarı azaltır , böylece gelişiminizi baltalar .
Mecburi olarak zaten 40 dakika yürüyüş yapıyorsunuz antrenmandan önce , ondan sonra da eğimli yürüyüş yapmayın , bunun yerine yapacağınız haraketler de ana setlerden önce 2 set ısınma seti uygulayın .

Kardiyo yapacaksanız da antrenmandan sonra yapabilirsiniz .

Size tavsiye edeceğim mükemmel full body antrenman programı : Kendi Full Body Antrenman Programını Yaz

Yorum
Forum Üyesi
sürekli süt ve bar tüketiyorsan 1 ay tüketmemeyi dene belindeki kalınlığın azaldığını fark edeceksin
ayrıca 40 dakika yürüyormuşsun bunun üstüne ısınma amaçlı kardiyo yapman bence mantıklı değil üstteki arkadaşın dediği gibi birkaç set ısınma hareketleri yeterli
3 ay geçmişin olduğuna göre hareketlerin doğru formlarını öğrenmişsindir, split yapman daha verimli gelişmeni sağlayacaktır
dönüşte de 40dk yürüyormuşsun antrenman sonu nabzı koruyabilirsen kardiyo yapmana bence gerek yok
eve gidince de hemen duşunu alıp öğününü yemen çok iyi olur
daha yaşın genç , sürekliliği sağlayabilirsen çok güzel vücudun olur
ayrıca tükettiğin besinlerin içindekiler kısmına bak şekerden olabildiğince uzak dur
günlük 5-6 gram tuz tüketimini aşmamaya özen göster , tartın varsa sabahtan tart gün içinde kullan.
antrenmana kadar 2 3 litre su tüket, antrenman esnasında da 1.5 litre içersin , o gün içinde toplam 3- 4 litre tüketmiş ol
gücünü biraz daha artırmak istersen adelede biraz su tutmayı da göze aldıysan 1 ay boyunca 5g kreatin monohidrat alabilirsin, 20 gün de ara verirsin, ne zaman aldıgının pek de bi önemi yok, dene farkı göreceksin
antrenmandan 30dk önce sert bi filtre kahve iç, mesela yola çıkmadan önce.
kreatin dışında suplementlere pek de bi para harcamana gerek yok şuanlık

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek: