Antrenman ne kadar sürmeli

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
  Konu görüntüleme sınırlıdır
Thread Owner
Forum Üyesi
Fullbody yapıyorum antrenmanlarım ortalama bir saat sürüyor fakat sanki kardiyo yapmış gibi terliyorum herhangibi bir zararı olur mu ? Ne yapmalıyım?

Forum Üyesi
Fullbody için 1 saat çok kısa bir süre, programınız nasıl? Her bölgeye 2 hareketli bir fullbody en az 1 saat 40 dakika, 2 saat civarı sürer.

1 Yorum
Rayleigh
Rayleigh yorum yaptı
Bu forumda olması lazım, 15 hareket için de fazla demişlerdi. Oysa 1.30 saati geçmiyordu. 1 saat 15dk falan

Forum Üyesi
Bu videoda sorularına cevap bulabilirsin videoda katılmadığım kısım 2 dk dinlenin diyor bence izole hareketlerde 1 -1:30 dk dinlenme yeterli.

Yorum
Forum Üyesi
Bu videoda sorularına cevap bulabilirsin videoda katılmadığım kısım 2 dk dinlenin diyor bence izole hareketlerde 1 -1:30 dk dinlenme yeterli.

Bende 1 buçuk ayı aşkındır fullbody çalışıyorum. Konuda geçen antrenmanı uyguluyorum. Yine forum içerisinde rehberden bulduğum bir program. Benim antrenmanım 2-2.30 saat kadar sürüyor. Isınma esneme vs dahilinde. Setler arası 2 dk dinleniyorum. Başlarda 1 dk gibi tutuyordum fakat diğer setleri çıkarmakta güçlük çekiyordum. Forumda danıştığımda az dinlendiğimi dinlenme sürelerini 3-5 dkyı bile bulabileceğini yazmışlardı.

1 Yorum
redleo34
redleo34 yorum yaptı
Senin nasıl rahat ettiğinile ilgili örneğin 6 tekrarlık bir bench presste bende 2-3 dk dinleniyorum . Ama cable crossover gibi sinir sistemini daha az yoran bir egzersizde dediğim gibi 1, 1:30 dk yetiyor. Bilimsel olarak zaten 2 dk en doğrusu doğru yapıyorsun öylede yapabilirsin . Ama güç çalışması haricinde örneğin 5 tekrarlık bir bench press squat yapmıyorsan 3 dkyı çok geçmeni önermem ben

Forum Üyesi
Senin nasıl rahat ettiğinile ilgili örneğin 6 tekrarlık bir bench presste bende 2-3 dk dinleniyorum . Ama cable crossover gibi sinir sistemini daha az yoran bir egzersizde dediğim gibi 1, 1:30 dk yetiyor. Bilimsel olarak zaten 2 dk en doğrusu doğru yapıyorsun öylede yapabilirsin . Ama güç çalışması haricinde örneğin 5 tekrarlık bir bench press squat yapmıyorsan 3 dkyı çok geçmeni önermem ben

Sanıyorum amaca yönelikte dinleme süreleri değişiyor.
Bu arada yeni başlayan olduğum için 15 tekrar hedefi ile hareketlere başlıyorum. Tabi set ilerledikçe tekrar sayımda biraz düşüyor. Bir kaç haftadır 2 dk toparlanma yapıyorum ve benim için ideal gibi. Gerçekten de denildiği gibi deneme yanılma sporu :D sizinde dediğiniz gibi kişiden kişiye değişiyor gerçekten.

1 Yorum
redleo34
redleo34 yorum yaptı
Aynen öyle kolay gelsin

• :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool: