Antreman planı önerileriniz?

muhammedartiran

Forum Üyesi
12 Mart 2019
1
0
1
20
Kilo (kg)
80
Spor Geçmişi
4 ay
Boy (cm)
186
Kol (cm)
34
Öncelikle merhabalar yaklaşık 4 aydır fitness yapıyorum bundan önce yaklaşık 1 sene kadar bırakmıştım fitness olayını fakat geçmişte de 4-5 ay gitmişliğim var 110 kilodan yaklaşık 70 kiloya düşmüştüm bu gittiğim 4 ayda 10 kilo alıp 80 kiloya ulaştım göğüs yapım fiziğim muazzam olmasa da düzgün fakat kollarım da pek bir gelişme göremiyorum ilk aylarda 3-4 cm büyüme oldu sonra büyütemiyorum sizden ricam önerebileceğiniz her güne özel antreman programınız varsa verebilir misiniz veya ne önerirsiniz genel antremanlarda şunu yaparsan iyi olur bunu kesinlikle yap diyeceğiniz şeyler var mıdır?
teşekkürler.

Fırında_Sütlaç

Forum Üyesi
3 Eylül 2017
59
13
28
İstanbul
compound egzersizlerin olduğu, serbest ağırlıklarla yapabileceğin, bir bölgeyi bir haftada iki sefer çalıştırabileceğin, bir günde bir büyük bir küçük kas grubuna yönelik düzenleyebileceğin bir antreman planı öneririm.
kollarına izole olarak hiç hareket yapmasan bile küçük kas grubu olduğu için zaten presslerde veya çekişlerde sen istesende istemesende çalışıyorlar. diğer bölgelerinde düzenli olarak progressive overload kriterleri içerisinde ilerleme kaydedersen kollarında yine sen istesende istemesende hiç kol çalışmasan bile büyüyecektir.