Alt karın ve bel bölgesi yağları

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Kilo (kg)
75.5
Boy (cm)
182
Bel (cm)
79
Merhabalar
Alt karın ve bel bölgesi yağlarından nasıl kurtulabilirim ?
Ayaktayken neredeyse yok gibiler (Karın kaslarım belirgin özellikle sıktıgımda gayet belirginleşiyor) ama oturunca baya yumusacık elimle hissediyorum özellikle alt karın yağlarını
Bunları eritmek için en etkili antreman ne olur
Full body çalışıyorum su anda su anlık önemsemesem 9 ay-1 yıl arasında kendiliğinden gider mi yoksa o bölgeye özel antremanmı yapmalıyım?
Günlük kalori ihtiyacımdan 500 -700 kalori daha az alıyorum.

Forum Üyesi
Merhabalar
Alt karın ve bel bölgesi yağlarından nasıl kurtulabilirim ?
Ayaktayken neredeyse yok gibiler (Karın kaslarım belirgin özellikle sıktıgımda gayet belirginleşiyor) ama oturunca baya yumusacık elimle hissediyorum özellikle alt karın yağlarını
Bunları eritmek için en etkili antreman ne olur
Full body çalışıyorum su anda su anlık önemsemesem 9 ay-1 yıl arasında kendiliğinden gider mi yoksa o bölgeye özel antremanmı yapmalıyım?
Günlük kalori ihtiyacımdan 500 -700 kalori daha az alıyorum.

Merhaba, Sorunuz için teşekkür ederiz, bu konuda uzman üyelerimiz en kısa sürede size cevap verecektir. Keyifli forumlar dileriz. :)

Yorum
Alt karın yağlarımızdan kurtulamamanızın en büyük sebebi yağ oranımızın hala biraz yüksek olmasıdır. Yani siz yağ oranınızın düşük olduğunu düşünüyor olsanızda aslında olması gerektiği kadar düşük olmayabilir. Şuanki yağ oranınızı biraz daha düşürebilme imkanınız varsa bu şekilde alt karın yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Bunun için ayrıca yapılacak egzersizler, o bölgede biriken yağı ortadan kaldırmak için etkili olmayacaktır. Çünkü yağ yakımı bölgesel değildir. Size tavsiyem beslenme programınızda kalori açığı oluşturmaya devam ederek yağ oranınızı bir miktar daha düşürmeniz olur. Birde ekstra karın kası egzersizleri yapmanız o bölgedeki kasların hacimlenmesi ve gelişmesi açısından önemlidir. Bunun için karın kası egzersizlerinede devam etmenizi öneririm.

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Alt karın ve bel bölgesindeki yağlar en zor giden yağlardır , çok az karbonhidrat alman gerekir , sadece orası kaldiysa karbonhidrati antrenman sonrası al başka öğünde alma , sabahları aç karnına hiit cardio, haftada 500gr-1kilo arasi verdiğine dikkat et veremiyorsan kalori açığını arttır..

barfiks barına tutunarak Leg raise
Ağırlıklı cable crunch öneririm ..

Yorum
Forum Üyesi
Alt karın ve bel bölgesindeki yağlar en zor giden yağlardır , çok az karbonhidrat alman gerekir , sadece orası kaldiysa karbonhidrati antrenman sonrası al başka öğünde alma , sabahları aç karnına hiit cardio, haftada 500gr-1kilo arasi verdiğine dikkat et veremiyorsan kalori açığını arttır..

barfiks barına tutunarak Leg raise
Ağırlıklı cable crunch öneririm ..
Hocam haftada 1 kg gibi versem boyuna göre kilom çok azalmazmı 182 boyum var 75.5 kiloyum

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Hocam haftada 1 kg gibi versem boyuna göre kilom çok azalmazmı 182 boyum var 75.5 kiloyum
Hedefiniz tamamen kurumak , yağ oranını çok düşürmek .. hedefiniz buysa yağ yakmalisiniz yani kilo vermelisiniz .. günlük kilo başına 1.5-2 Gr protein almayı unutmayın

Yorum
Forum Üyesi
Hedefiniz tamamen kurumak , yağ oranını çok düşürmek .. hedefiniz buysa yağ yakmalisiniz yani kilo vermelisiniz .. günlük kilo başına 1.5-2 Gr protein almayı unutmayın
Hocam aslında tamamen kurumak değilde alt karını eritmek istiyorum sadece amacım fotoğraftaki gibi olmak.
Sizce şu anda bu kadar önemsemelimiyim alt karın ve beli yoksa zamanla kendiliğinden gidermi ?

Ekli dosyalar

• 40CA058B-E27F-4D37-93D9-0E83D8BD2C2D.jpeg
    40CA058B-E27F-4D37-93D9-0E83D8BD2C2D.jpeg
    233.5 KB · Görüntüleme: 14
Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Hocam aslında tamamen kurumak değilde alt karını eritmek istiyorum sadece amacım fotoğraftaki gibi olmak.
Sizce şu anda bu kadar önemsemelimiyim alt karın ve beli yoksa zamanla kendiliğinden gidermi ?
Attığınız fotoğraftaki adam emin olun oturunca bel bölgesi hafif göbekli gözüküyordur , amacınız bu fizikse şuan clean bulk yapmalısınız, kas kütlesi farkı fazla

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Teşekkür ederim hocam son bir sorum olacak rn güvenilir site nedir makro ihtiyaclarımızı bulmak için ?
Siteler genelleme veriyor , kilo basina 1.5-2 Gr protein , 50-80 Gr arası saglinli yağ (yemeklere katılanlar dahil) , geri kalan kaloriyi hedefinize bağlı olarak karbonhidrat olarak ayarlayın , mikro olarak da bol bol sebze yeşillik..

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: