Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Ağırlık yeleğinden nasıl faydalanılır ve nasıl kullanılır ? Ağırlık Yeleğinin Bodybuilding teki önem

SöNMeZ

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Bildiğim ağırlık yeleği kadariyla koşarken vs extra zorluk oluyor ağirlik oluyor ve daha cok yoruluyorsun etabi ne yaparsan yap sonuçta üzerindeki bir ağirlik ayni şekilde futbolcularin v.s bazilari illakullanan olmuştur neyse ayak bileği ağirliği kullanirlar birazcik kardioyakaçaro direk de denebilir bodybuldinge ne kadar uygundur şüpheliyim bence bana soracak olursan boswer gitsin. ;)

SaVaS

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
0
Ağırlık yelekleri pek kullanılan bir şey değil gibi en azından ülkemizde pek değil diye biliriz yani ben hiç görmedim. ama sonuç olarak kaslara direnç uygulayacağınız için bilimsel olarak kaslarda güçlenmeye yardımcı olacaktır lakin ne kadar olu orası net değil en kötü ihtimalle üstünüze alacağınız ağırlık ile koşar iseniz bacak kaslarınız normal kütlenizden daha fazla ağırlığı çekeceği için güçlenecektir ama bir squat veya leg press yapmak bana göre daha iyidir. bu tarz ürünler bence firmaların ticaret potansiyelini artırma amaçlı cıkardığı ürünlerdir. faydası vardır ama gym kadar olmaz.

M.Akif Mızrak

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
kalistenik yani vücut ağırlığıyla yapılan egzersizlerde vücut ağırlığını artırıp gelişimine katkıda bulunur. street workout tarzı çalışanlarda etkili olabilir ama gym lerde kullanımı bence gereksiz