Ağırlık yeleğinden nasıl faydalanılır ve nasıl kullanılır ? Ağırlık Yeleğinin Bodybuilding teki önem

R@j

Forum Üyesi
Katılım
7 Eki 2014
Mesajlar
46
Tepki puanı
4
Puanları
8
Ağırlık yeleğinden nasıl faydalanılır ve nasıl kullanılır ? Ağırlık Yeleğinin Bodybuilding teki önemi nedir ?
 

SöNMeZ

Forum Üyesi
Katılım
8 Eki 2014
Mesajlar
18
Tepki puanı
1
Puanları
3
Bildiğim ağırlık yeleği kadariyla koşarken vs extra zorluk oluyor ağirlik oluyor ve daha cok yoruluyorsun etabi ne yaparsan yap sonuçta üzerindeki bir ağirlik ayni şekilde futbolcularin v.s bazilari illakullanan olmuştur neyse ayak bileği ağirliği kullanirlar birazcik kardioyakaçaro direk de denebilir bodybuldinge ne kadar uygundur şüpheliyim bence bana soracak olursan boswer gitsin. ;)
 

SaVaS

Forum Üyesi
Katılım
13 Ağu 2014
Mesajlar
1,122
Tepki puanı
106
Puanları
138
Ağırlık yelekleri pek kullanılan bir şey değil gibi en azından ülkemizde pek değil diye biliriz yani ben hiç görmedim. ama sonuç olarak kaslara direnç uygulayacağınız için bilimsel olarak kaslarda güçlenmeye yardımcı olacaktır lakin ne kadar olu orası net değil en kötü ihtimalle üstünüze alacağınız ağırlık ile koşar iseniz bacak kaslarınız normal kütlenizden daha fazla ağırlığı çekeceği için güçlenecektir ama bir squat veya leg press yapmak bana göre daha iyidir. bu tarz ürünler bence firmaların ticaret potansiyelini artırma amaçlı cıkardığı ürünlerdir. faydası vardır ama gym kadar olmaz.
 

M.Akif Mızrak

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Katılım
13 Ağu 2014
Mesajlar
44
Tepki puanı
17
Puanları
8
kalistenik yani vücut ağırlığıyla yapılan egzersizlerde vücut ağırlığını artırıp gelişimine katkıda bulunur. street workout tarzı çalışanlarda etkili olabilir ama gym lerde kullanımı bence gereksiz
 
Üst