Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Agir antreman sonrasi GH Seviyesi?

mrtcn

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
0
Antrenman sonrasi hemen mi yoksa belli bir sure sonrami beslenilmesi konusunda bircok celiskiler var.birisi 9 derken digerleri 6 diyor

mrtcn

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
0
sordugum soruyla ne alakasi var anlamadim?
Dostum yani şu;yediklerin insülini dalgalandirdiginda gh duser.demek istedigim bu bazilari antrenmandan hemen sonra yiyin diyor kimisi 30 45 dk sonra umarim aciklayici olmusumdur.

hexdec

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Dostum yani şu;yediklerin insülini dalgalandirdiginda gh duser.demek istedigim bu bazilari antrenmandan hemen sonra yiyin diyor kimisi 30 45 dk sonra umarim aciklayici olmusumdur.
onu sormuyorum agir antreman sonrasi gh seviyemiz ortalama % kac artar diye soruyorum herhangi bir insulin yukseltici vs almadigimiz normal sartlar altinda

tatar

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0
özellikle savaş hocanın verdiği ağır idmanları kastediyorsan bunlar zaten dinlenme 2 dk. olduğundan dolayı ve çok set olduğundan dolayı uzun süren idmanlardır ve ağır çalışırsın ve uzun sürer, bu yüzden idman süresinde yeteri kadar yüksek GH salgılıyor vücut, idman sonrası ise vücutta bir miktar insülin yükselterek vücudu anabolik hale getirip toparlanmayı hızlandırın, gece düşük insülin seviyenizi düşük tutun hemde ağır idmanlardan dolayı gece uykunuzda GH yüksek seviyelere çıkacaktır.

hexdec

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
özellikle savaş hocanın verdiği ağır idmanları kastediyorsan bunlar zaten dinlenme 2 dk. olduğundan dolayı ve çok set olduğundan dolayı uzun süren idmanlardır ve ağır çalışırsın ve uzun sürer, bu yüzden idman süresinde yeteri kadar yüksek GH salgılıyor vücut, idman sonrası ise vücutta bir miktar insülin yükselterek vücudu anabolik hale getirip toparlanmayı hızlandırın, gece düşük insülin seviyenizi düşük tutun hemde ağır idmanlardan dolayı gece uykunuzda GH yüksek seviyelere çıkacaktır.
savas hocanin antremanini bilmem high intensity antreman bilirim,insulin GH seviyesini indirir idmandan sonra basit seker tarzi urunler kullanilmaktan vazgecilmelidir diye biliyorum.
George Farah & Kai Greene seminar ireland 2012 Full HD - YouTube

tatar

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0
savas hocanin antremanini bilmem high intensity antreman bilirim,insulin GH seviyesini indirir idmandan sonra basit seker tarzi urunler kullanilmaktan vazgecilmelidir diye biliyorum.
George Farah & Kai Greene seminar ireland 2012 Full HD - YouTube
idman sonrası basit şeker değil, G.I. yüksek olan komplex karbonhidrat kullanımı ile insülin yükseltilmeli, böylece minumum kas kaybı yaşayarak kasların kısa sürede toparlanmasını sağlamak lazım.

cntkn

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
0
GH da kortizol gibi bir stres hormonudur.Stres durumunda artar.Ancak bu artışın anabolik bir etkisi yoktur.Yeterli protein alındığında GH la beraber IGF-1 de artar ki GH un anabolik etkisi böyle oluşur..Öyleyse antrenman sonrasında GH yüksek tutmanın mantığı nedir ?