5x5 ten sonra ne yapılmalı?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Thread Owner
Forum Üyesi
Kilo (kg)
73
Boy (cm)
184
Merhabalar, başlıktada gördüğünüz gibi bir süredir 5x5 programını yapıyorum ve geçeceğim programa bir türlü karar veremedim.
Ağırsağlam 3x5, PHAT, güray hoca no. 1 ve balkaya texas method arasında gidip gelmekten bir hal oldum.
Gücümün artmasından memnunum ancak estetik gözükmeyi herkes kadar bende istiyorum. Ne yapabilirim?

Forum Üyesi
5x5 le estetiğin artmadı mı? Ben 3x5 yapıyorum gayet memnunum estetik ve gücü aynı anda yönetmiyim sadece görüntü diyosan güray hoca beraber yürüteyim diyosan 3x5

Yorum
Forum Üyesi
Güray hocanın bir lafı var bide daha 100 kg bench 140 squat bile yapamıyorsanız güçlenin çünkü ağır kiloyla kasa daha çok hasar verirsiniz sen bu kadar güçlendin mi?

Yorum
Thread Owner
Forum Üyesi
Güray hocanın bir lafı var bide daha 100 kg bench 140 squat bile yapamıyorsanız güçlenin çünkü ağır kiloyla kasa daha çok hasar verirsiniz sen bu kadar güçlendin mi?
Kral peki 5x5 sonunda senin maxlar neydi? Yazabilir misin? 5x5 ve 3x5 programıyla estetik açıdan nasıl bir yol katettin? Görünüş sağlam mı? Birde Ağır sağlam 3x5 i kaç maxlarla bitirmeyi planlıyorsun?

Son düzenleme:
2 Yorumlar
redleo34
redleo34 yorum yaptı
5x5 le başlamadım spora başlamış olmayı dilerdim ama şimdiye çok daha güçlü tekniği çok daha iyi oturmuş bir sporcu olurdum muhtemelen . Bilgi eksiliğinden bro splitle başladım spora. Daha sonra powerbuilding programı yaptım daha sonra balkaya texas yaptım ( aşırı verim aldım güçlenme açısından) . En son 3x5 e geçicektim programda bir türlü progressive overloadı izleyemedim bir final haftam girdi araya bir korona oldum düzenli yapamadım o yüzden ne kadar geliştirdiğini henüz anlatamam ama antreman sonu gerçekten tüm kaslarımı çalışmış pump olmuş hissediyordum güzel bir program olduğunu düşünüyorum hem vücut hem güçlenme için dediğim gibi şöyle bi 100 kg 3x5 bench atıp 140 kg 3x5 squat atıp 180 3x5 deadlift atıp tamamen body kafasını seviyorsan ondan sonra güray hocanın programa geçebilirsin
benim güncel maxlarım
bench 115
squat 120
deadlift 180
bende deadliftte 180 3x5 squatta 140 3x5 bench 1103x5 i görüp güray hoca tarzı bir program yazmayı düşünüyorum kendime

E
enes.frkan yorum yaptı
Tamamdır kanka çok teşekkür ederim.

Forum Üyesi
Yeterli güçte değilsen 5x5 devam etmeni yine izole girmek istiyorsan ki gerek yok bence ama antrenman sonuna 1tri 1 biceps olucak şekilde ekleme yapabilirsin (haftada 1 ya da 2 gün olucak şekilde)

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: