5x5 ile alakalı gözlemlerim

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!

WCX

Forum Üyesi
SL 5x5 yaptım 2,5 ay boyunca yaklaşık, hem ağırlıklar yükselince hem de fiziksel olarak gelişim elde edemeyince splite dönmeye karar verdim. Artmış olmasını beklediğim güç tam tersine unilateral hareketlerde azalmıştı, üstelik emin değilim ama bu programın beni hantallaştırdığını düşünmeye başladım ; eskiden bi göğüs kol antrenmanını rahat şekilde sonunu getirirken şimdi 1-2 hareketten sonra tükendiğimi farkettim. Sinir sistemim yıpranmış gibi hissediyorum günlerdir, sürekli bir yorgunluk var.

Diyeceğim o ki bu saatten sonra ne full body ne bu tarz bir programa bulaşmam. Ne fiziksel ilerleme elde edebildim ne de güç. Cidden dedikleri gibi traş çıktı.

Forum Üyesi
Tam da böyle birşeye ihtiyacım vardıyani yapıp deneyen birine. Peki ağırlığı ne kadar arttırdın her antrenmanda 1 kg mı ?

Yorum
Forum Üyesi
Anladım. Bende 5x5 yapmayı düşünüyorum çok aşırı derecede savunanlar var ama bu programı

Yorum

WCX

Forum Üyesi
Valla hocam güç için iyidir herhalde ama kas gelişimi açısından çok tatmin edici gelmedi bana. Yine de deneyin bence iyi bir sonuç da alabilirsiniz. Bacaklar iyi hacim almıştı benim

Yorum

WCX

Forum Üyesi
Bana pure hipertrofi programı lazım. Hangisini uygulasam kararsızım bir türlü.

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Bu 5x5 i öneren ağır sağlamın yıllardır yaptığı vücuda bir bakın ona göre kendiniz karar verin iyi olup olmadığına :)

Yorum
Forum Üyesi
Benimde kafamı karıştıran bu işte. Onu izledikten sonra düşünmeye başladım

Yorum

WCX

Forum Üyesi
Yağ oranı düşük hacim fena değil gayet iyi bence. Uğraşsa daha da hacim alır sanırım strongman antrenmanları yapıyordu, üzerine düşse kütle koyar rahat tahminimce.

Şu da bir gerçek ama compound hareketlerin verdiği kütlenin yanında hiç bir izolasyon hareketi geçemiyor yani.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: