5 günlük iki farklı programdan hangisini tavsiye edersiniz

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Merhaba dostlar. 7 aydır düzenli spor yapıyorum. Kalori makro mikro dinlenme uyku vs her şeye dikkat ediyorum. Bundan 2 sene öncesinde 1 yıl spora gidip sonrasında 2 sene kadar ara vermiştim alt yapı var yani biraz.
Profesyonel olarak fitness yapmıyorum tabi ama bu kadar şeye dikkat edince en azından neticesi de olabildiğince iyi olsun diye antrenmanları biraz daha profesyonel seviyeye çıkarmak istiyorum. İki farklı 5 günlük program var kafamda. Toparlanma sürelerini göz önüne alarak nacizane kendi bilgilerimle oluşturdum. Siz hangisini tavsiye edersiniz veya farklı bir tavsiyeniz var mıdır?
Her satır bir gün toplam 7 gün olacak şekilde:

İlk program:
Sırt-biceps
Göğüs-triceps +karın
Off
Omuz-triceps +karın
Bacak-biceps
Göğüs +karın
Off

2.program
Sırt +karın
Omuz +karın
Off
Göğüs+karın
Bacak +karın
Biceps/triceps +karın
Off

Forum Üyesi
Birinci daha iyi bence.
ben bi süredir birinciye benzer bir program yapıyordum sadece omuz ve bacak günlerinde yanlarında yazdığım kol antrenmanları yoktu o günler tek bölge çalışıyordum yani.
ama bence 2. daha iyi gibi. çünkü sonuçta adamlar steroid kullanıyor ilaçlılar yani. onların toparlanma süreleri bize göre çok daha kısa olmasına rağmen tek bölge çalışıyorlar biz neyimize güvenip iki bölge girelim ki

Yorum
Anti-Personnel Landmine
SMS Onaylı
Onursal Üye
Merhaba dostlar. 7 aydır düzenli spor yapıyorum. Kalori makro mikro dinlenme uyku vs her şeye dikkat ediyorum. Bundan 2 sene öncesinde 1 yıl spora gidip sonrasında 2 sene kadar ara vermiştim alt yapı var yani biraz.
Profesyonel olarak fitness yapmıyorum tabi ama bu kadar şeye dikkat edince en azından neticesi de olabildiğince iyi olsun diye antrenmanları biraz daha profesyonel seviyeye çıkarmak istiyorum. İki farklı 5 günlük program var kafamda. Toparlanma sürelerini göz önüne alarak nacizane kendi bilgilerimle oluşturdum. Siz hangisini tavsiye edersiniz veya farklı bir tavsiyeniz var mıdır?
Her satır bir gün toplam 7 gün olacak şekilde:

İlk program:
Sırt-biceps
Göğüs-triceps +karın
Off
Omuz-triceps +karın
Bacak-biceps
Göğüs +karın
Off

2.program
Sırt +karın
Omuz +karın
Off
Göğüs+karın
Bacak +karın
Biceps/triceps +karın
Off

Birinci daha uygun gibi, sadece hergun sonudaki Karin hareketlerini cikartirsaniz tabii. Hergun karin calismanin size bir faydasi olmaz, haftada 1 bilemediniz 2 gun idman sonlarinda calissaniz olur.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: