3000 kalorilik beslenme programi

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
S.a beyler ben yeni definasyon diyetinden çıktım yaza kadar kas kutlesi ekleyip yaza trkrar def.e giricem ama nadil bi program yapacagima kara veremedim bana cok fazla detay icermeyen calisan birisinin uygulayabolcegi bir program onerebilcek var mi yemeklerimi yanimda is yerine getirebilirim ugrasmaktan kacinmam yardim eden etmeye nlerden teşekür ederim simdiden

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Forum Üyesi
3 ana öğün 2-3 ara ogun yaparak yemeye çalış.temiz beslen komplex karb almaya calis ki fazla yaglanmadan yaza cok bi iş kalmasin.diyet programi yazamasamda umarım yararli olmuşumdur

Yorum
Forum Üyesi
Sağol ortak cok faydan oldu ama bana seyde lazım mesela ant sonra basit seker alinmali mi yatmadan ne yenmeli sabah ne kadar yulaf ne kadar yumurta vs. Gibi

Yorum
<b><span style="color:green;">Fasulyeden Moderatör
Forum Üyesi
Şekerden mümkün oldukça uzak dur. Şahsen ben insülin yükseltmenin yaralı olduğunu düşünmüyorum. Yulaf, bulgur,esmer pirinç, sebzeler karbonhidrat kaynağı olarak kullanılabilir. Hatta seviyorsan en fazla 2 adet olmak kaydıyla muz bile tüketebilirsin. Protein konusunda hayvansal protein tüketme imkanın varsa birincil önceliğin hayvansal proteinlerde olsun. Yanına fasulye, barbunya gibi baklagilleri de ekleyebilirsin. Her gün bir tatlı kaşığı zeytin yağı protein sentezini hızlandıracaktır. Bunun yanında alman gereken faydalı yağlar keten tohumu yağı (flaxseed oil) ve omega 3-6-9 yağları. Alman gereken protein miktarını yağsız kas kütlesi başına 2.75 gram ile bulabilirsin. Kalan kalorileri de karbonhidrat ve yağ olarak tamamlamalısın. Ağırlık karbonhidrat tabi ki. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Yorum
Forum Üyesi
cok yardımcı olmuşsun muzu yeni yeni tüketmeye başladım karbonhidrat lari nasil kullanacağımi tam bilemiyorum annemin yaptığı yemekler yağlı oluyor ben kensim nasil yapcam onu araştırıyorum mesela protein alımında sıkıntı yok

Yorum
SMS Onaylı
Onursal Üye
cok yardımcı olmuşsun muzu yeni yeni tüketmeye başladım karbonhidrat lari nasil kullanacağımi tam bilemiyorum annemin yaptığı yemekler yağlı oluyor ben kensim nasil yapcam onu araştırıyorum mesela protein alımında sıkıntı yok

Madem hacimlenme dönemi beslenme programı istiyorsun, bir şeyler karalayayım bende:)

Sağlıklı beslenme açısından yağsız seramik veya stone tavada kızartabilirsin etlerini. Buharlı pişirici de tavsiye edebilirim. Et ve sebze ürünlerini Buharda pişirebilirsin. Karbonhidrat kaynağı olarak bakliyatlar 1 numaradır. Tencerede suyu kaynat 1500gr(1,5lt), 2 doğranmış soğan, 2 doğranmış biber, 8 diş sarımsak bunları 30dk haşla. İçine 750gr bulgur ekle 15dk suyunu çekene kadar pişir, sonra soğutmaya al(lapa olmasın,ocaktan alsan bile pişmeye devam eder), kaşıkla karıştırarak soğut yemek hazır. 70gr karbonhidrat için 300gr pişmiş bulgur almalısın. Yeşil mercimek içinde aynısını yapabilirsin 1000gr yeşil mercimek 1,5lt su. 250gr pişmiş yeşil mercimekte 65gr karb var. Birçok baklagil var kendin türetebilirsin ayrıca.

Protein ihtiyacını yağsız kas kütleni kg başına 2.75 ile çarparak bulursun, yada tüm kilonu 2 ye çarpsanda olabilir. Alman gereken hayvansal proteini al, kalan kalorileri yağ ve karbonhidrata dağıt, sızma zeytinyağı(diğer sıvı yağlarda olur, zeytinyağı daha iyidir) 60-70gramdan az alma. Kalanı karbonhidrata ver. Paylaştırarak 5-6 öğün yapman iyi olacaktır. Sabah kalktıktan 1 saat sonra yemeğe başla. Ne kadar tüketmen gerektiğini hesaplarsın. İyi Çalışmalar

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: