Soru %30 yağ, önce kas yapmak mı yağ yakmak mı? yardım edin!

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Kilo (kg)
108
Spor Geçmişi
0
Boy (cm)
180
Merhaba. 108 kg, 180 cm boy ve tahmini %25-30 yağ oranına sahibim.

İlk yapmam gereken kalori açığı oluşturmadan, düzenli beslenerek kas yapmaya odaklanmak mı?
Kalori açığı oluşturmak, düzenli beslenme vekardio ile birlikte vücut çalışmak mı?

Fazla kilolu olduğumu düşünüyorum ama nasıl başlayacağımı bilemiyorum. YARDIM EDİN!

Forum Üyesi
Mesaj Lideri
108 kg, 180 cm boy ve tahmini %25-30 yağ oranına sahibim.

İlk yapmam gereken kalori açığı oluşturmadan kas yapmaya odaklanmak mı?
Kalori açığı oluşturup kardio ile birlikte vücut çalışmak mı?

Fazla kilolu olduğumu düşünüyorum ama nasıl başlayacağımı bilemiyorum. YARDIM EDİN!

Merhaba, Sorunuz için teşekkür ederiz, bu konuda uzman üyelerimiz en kısa sürede size cevap verecektir. Keyifli forumlar dileriz. :)

Yorum
Forum Üyesi
Temiz beslen günlük kalori ihtiyacını hesapla 2500 ise tam 2500 al ve ağırlık çalışarak kardiyo ekle
ben de öyle düşünüyordum ama vücudum, omuzlarım geniş ve iri olmasına rağmen yağlar gittiğinde zayıf kalacağımı, kasların yeterli olmadığını düşünüyorum. Araştırmalarıma göre kardiyo yaparken kas ekleyemiyorum diye biliyorum.

Yorum
ben de öyle düşünüyordum ama vücudum, omuzlarım geniş ve iri olmasına rağmen yağlar gittiğinde zayıf kalacağımı, kasların yeterli olmadığını düşünüyorum. Araştırmalarıma göre kardiyo yaparken kas ekleyemiyorum diye biliyorum.
kardiyo yaparken kas ekleyemiyor musun? bunu kim söylüyor bulk da bile kardiyo yapılıyor alakası yok kas her türlü koyarsın yağ oranın düşünce de kaloriyi arttırıp kas koyarak irileşmeye bakarsın ayrıca sen yağ yakarken kas da yapacaksın zayıf kalmazsın

Yorum
Forum Üyesi
kardiyo yaparken kas ekleyemiyor musun? bunu kim söylüyor bulk da bile kardiyo yapılıyor alakası yok kas her türlü koyarsın yağ oranın düşünce de kaloriyi arttırıp kas koyarak irileşmeye bakarsın ayrıca sen yağ yakarken kas da yapacaksın zayıf kalmazsın
Cevap için Teşekkürler. Kardiyodan kastım, kalori açığı durumunda, aynı anda yağ yakıp kas kazanılamaz anlamında yazmıştım. Şu anki vücudumla bir kaç ay kalori açığı oluşturmadan kardiyosuz, ağırlık çalışarak kas kazansam ve sonraki süreçte yağ yakma programına geçsem (cutting deniyor galiba) doğru olur mu?

Yorum
Cevap için Teşekkürler. Kardiyodan kastım, kalori açığı durumunda, aynı anda yağ yakıp kas kazanılamaz anlamında yazmıştım. Şu anki vücudumla bir kaç ay kalori açığı oluşturmadan kardiyosuz, ağırlık çalışarak kas kazansam ve sonraki süreçte yağ yakma programına geçsem (cutting deniyor galiba) doğru olur mu?
öyle bişi yok kazanırsın saçma bir düşünce kalori açıoğı yapmadan kardiyosuz gereği yok yine kas yaparsın sıkıntı yok

Yorum
Forum Üyesi
Kardiyo ve ağırlık çalış, kirli beslenme. Kalori açığı oluştur.
Evet Bende öyle düşünmüştüm ama zayıfladıktan sonra vücudumun küçük kalacağını, kas kütlemin yeterli olmayacağını düşünüp tedirgin oluyorum. Hedefim 80-85 kg aralığında hafif iri ve kaslı görünmek.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: