Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Thread Owner
Forum Üyesi
Bugün Doğum Günü
Merhabalar 21 yaşındayım. 2 aydır fullbody workout yapmaktayım fakat antrenman süresinin uzaması beni başka bir program arayışına yöneltti. Haftada 4 gün 3 bölge split yapmayı düşünüyorum. Göğüs - triceps - omuz ; sırt- bacak- biceps. Pztsi- Salı, Perşembe- Cuma yapmayı düşünüyorum. Sizce her bölge için kaç hareket olmalı? Program hakkında görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.

Merhaba. 2 aylık bir spor süresinin ardından bahsettiğiniz şekilde antrenman programı oluşturmanız gelişim sürecinizi etkileyebilir. Çünkü şu an kaslarınız antrenmanlara adapte olma sürecinde. Bu süreçte özellikle sırt ve bacak gibi 2 büyük kas grubunu aynı günde çalıştırmak, kaslarda gerekli gerilim ve yoğunluğu oluşturmanız açısından oldukça zordur. Size tavsiyem bir süre daha Full body antrenmanlarına devam etmeniz veya aynı gün içerisinde çift bölge çalışmanız yönünde olur. Eğer isterseniz Yusuf hocamın belirttiği yazıyı okuyarak, kendinize uygun itiş-çekiş-bacak programınıda oluşturabilirsiniz.

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Hocam peki bu sistemde her bölge için 3 hareket uygun mudur?
Öncelikle bir kası tamamen tükenişe götürmek ;

1) seviyeye
2) antrenman şiddetine
3)beslenme vb. Unsurlara bağlıdır

Başlangıç seviyesi iseniz örnek 45x10 Bench press yapıyorsanız mesela ;
Göğüs için ;
Bench press - cable cross - Chest Dips kesinlikle yeterli olur, biraz daha ileri seviyeyseniz incline db press eklenebilir .

Biceps için tek Haraket barbell curl yeterli olur gene başlangıç seviyesi iseniz , biraz daha ileriyseniz ekstra bir haraket daha gibi

Kısacası büyük kas gruplarına 2-3 küçüklere 1 Haraket yeterli olur başlangıç seviyesi için

Yorum
Thread Owner
Forum Üyesi
Bugün Doğum Günü
Merhaba. 2 aylık bir spor süresinin ardından bahsettiğiniz şekilde antrenman programı oluşturmanız gelişim sürecinizi etkileyebilir. Çünkü şu an kaslarınız antrenmanlara adapte olma sürecinde. Bu süreçte özellikle sırt ve bacak gibi 2 büyük kas grubunu aynı günde çalıştırmak, kaslarda gerekli gerilim ve yoğunluğu oluşturmanız açısından oldukça zordur. Size tavsiyem bir süre daha Full body antrenmanlarına devam etmeniz veya aynı gün içerisinde çift bölge çalışmanız yönünde olur. Eğer isterseniz Yusuf hocamın belirttiği yazıyı okuyarak, kendinize uygun itiş-çekiş-bacak programınıda oluşturabilirsiniz.
Hocam 1 senelik spor geçmişim var. Daha önce çift bölge split yapıyordum ( göğüs-biceps off vs.) kaslarım spora adapte diyebiliriz. Okuduğum bölümün yoğunluğundan dolayı bu programda bacak gününü ayıramadım. Aynı zamanda yine full body antrenmanları uzun sürüyor ve biraz sıkıcı olmaya başlıyor. Bu yüzden bu programa başlamak istiyorum

Yorum
Thread Owner
Forum Üyesi
Bugün Doğum Günü

1) seviyeye
2) antrenman şiddetine

Göğüs için ;
Bench press - cable cross - Chest Dips kesinlikle yeterli olur, biraz daha ileri seviyeyseniz incline db press eklenebilir .

Biceps için tek Haraket barbell curl yeterli olur gene başlangıç seviyesi iseniz , biraz daha ileriyseniz ekstra bir haraket daha gibi

Kısacası büyük kas gruplarına 2-3 küçüklere 1 Haraket yeterli olur başlangıç seviyesi için

1) seviyeye
2) antrenman şiddetine

Göğüs için ;

1 senelik spor geçmişim var hocam. Büyük bölgeler için 3 hareket biceps ve triceps için 2 hareket düşünüyordum.

Yorum
Thread Owner
Forum Üyesi
Bugün Doğum Günü
1 senelik geçmişiniz varsa büyük kas grupları için 3 küçükler için 2 güzel olur tabi ki
Hocam bunu sormamın sebebi de şuydu. Full body yaparken büyük bölgeler için 2 küçükler için 1 yapıyordum. Bölge sayısını azalttığım için hareket sayısını 1 arttırmak istedim. Çok teşekkür ederim cevaplarınız için

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: