3 aylık değişimim sonuçlara çok şaşıracaksınız.

Seçkin Ceylan

Forum Üyesi
26 Mart 2019
8
4
3
20
Boy (cm)
185
Spor Geçmişi
1
Kilo (kg)
84
Omuz (cm)
0
Kol (cm)
10
Bel (cm)
0
Kilo (kg)
84
Spor Geçmişi
4 ay
1022

Herkese merhabalar, biraz kendimden bahsedeyim. 20 yaşındayım ve bu yaşıma kadar hep kilolu tombul birisi olarak yaşadım. 2 yıllık spor geçmişim var fakat bilinçli olarak yaptığım süre 3 ay. Artık bişeyler yapmam gerektiğini düşünüyordum. Bu böyle gitmez. 100 kg olarak başladığım “bilinçli” sporda 3 ay gibi bir süre 84 kiloya indim 12 kilo yağ yakarken 3 kg kas kütlesi ekleyebildim. Bambaşka birisi oldum diyebilirim zaten ekteki fotoğrafımı görünce siz de anlarsınız. Haftamın 5 günü spor salonunda geçti, 24 saatimin 1:30 saati spor 2 saati de yemek hazırlamakla geçti. Boyuma kiloma göre bir beslenme planı oluşturdum ve bundan şaşmadım. Gramajlı olarak ve sadece temiz besinlerle beslendim. 2200 kalorilik bir beslenme programı oluşturdum ve buna sadık kaldım zaten en önemlisi de buydu. Spor salonuna gittiğimde ise bir hareketi yaparken düşündüğüm şey ya hakkını vererek yapacağım ya da hiç yapmayacağım. Kendimi motive etme şeklim buydu. He birde şunu söyleyeyim. Ülkemizin 4/3 ü denizlerle, spor salonlarımızın da 4/4 aynalarla çevrili olduğundan atletle çalışan adamın her zaman motivasyonu dağılır. O aynalardan form kontrolü yapılır set aralarında, benim düşüncem kalın giyinip aynalara odaklanmadan hareketleri temiz ve dinlenme sürelerine uygun yapmaktı. 5 günlük haftalık programlarımda 1 küçük kas grubu ve 1 de büyük kas grubu şeklinde ayarlayıp günlere böldüm. Örn: Sırt ve Kol. ve bu 5 günlük programda 3 gününde koşu bandında 30 dakikalık hiit cardio yaptım. Diğer 2 günde ise karın kası çalıştım. Bu geçirdiğin değişimin en büyük destekçisi nedir diye sorarsanız hiç düşünmeden “su” diyebilirim. Günlük 4 litre su tükettim. Su tüketimi ne kadar düzgün olursa hedefinize daha çabuk ulaşabilirsiniz. Gelelim en önemli konuya “beslenme”. Sabahları genellikle 4 yumurta 1 sarı şeklinde 50gr yulaf ekleyip omlet şeklinde beslendim. Sağlıklı yağ olarak ise zeytinyağı ve yer fıstığı ezmesi kullandım.Makroları ayarlayarak daha farklı şeyler de hazırladığım oldu. Örn: pancake. Diğer öğünlerde ise tavuk, pirinç ve salatada dışında pek bir farklılık yaratmadım. Yapabilirdim ama uğraşmadım. Profesyonel değilim ama araştırarak az çok bilgiye de sahibim. Erçin Şahinkaya hocam sonuçlarımı gördü buraya konu açmamı nasıl başardığımı anlatmamı istedi benden ki yanlış veya eksik bir şeyler olsaydı bana söylerdi. Aklıma şimdilik bunlar geldi yorumlarınızı ve düşüncelerinizi merak ediyorum. Sormak istediğiniz ne varsa sorabilirsiniz. İnstagram hesabım: seckinceylann buradan bana ulaşabilirsiniz.1024

hasanegetopan

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
6 Şubat 2016
118
26
28
Bandırma
Tebrik ediyorum güzel değişim. Ama yeter mi yetmeeez hayatın zorluklarına inat yola devaaam !!

• Beğendim
Tepkiler: Seçkin Ceylan

Seçkin Ceylan

Forum Üyesi
26 Mart 2019
8
4
3
20
Boy (cm)
185
Spor Geçmişi
1
Kilo (kg)
84
Omuz (cm)
0
Kol (cm)
10
Bel (cm)
0
Çok teşekkür ederim. Bu kadar ilerledikten sonra durmaya niyetim yok. Gözüm çok daha yükseklerde profesyonel olmak gibi :)

• Beğendim
Tepkiler: hasanegetopan

Naci

Moderatör
SMS Onaylı
15 Haziran 2015
538
170
63
Moskova Russia
Boy (cm)
174
Spor Geçmişi
6
Kilo (kg)
85
Merhabalar,

Kisa surede iyi bir degisim olmus. Amac profesyonellige gitmek ise simdiden yolunuz acik olsun derim. Zira cok cetrefilli, zaman, butce, sabir, disiplin isteyen bir doneme girmis olacaksiniz. Degisimleri buradan arada paylasmaniz umidiyle.

• Beğendim
Tepkiler: Seçkin Ceylan

Seçkin Ceylan

Forum Üyesi
26 Mart 2019
8
4
3
20
Boy (cm)
185
Spor Geçmişi
1
Kilo (kg)
84
Omuz (cm)
0
Kol (cm)
10
Bel (cm)
0
Çok teşekkür ederim. Bu yolun beni zorlayacağını biliyorum. Hedefime dünden daha yakınım en azından. Bu beni motive ediyor. Erçin Şahinkaya hocamın tavsiyesiyle böyle bir platformun olduğunu öğrendim. Bu sporla ilgili öğrenmen gereken şeyler var hala bu sitenin bana yardımcı olacağını düşünüyorum.

• Beğendim
Tepkiler: Erçin Şahinkaya

Cosmos1907

Forum Üyesi
9 Şubat 2019
1
0
1
32
İlk 3 Ay gelişimin en hızlı olduğu dönem. 6.aydan sonra yavaşlama hissediliyor. İnsan acaba yanlış mı yapıyorum. Gelişmiyorum hissine kapilabilir. Ama gerçek Vücudun yapısı gereği öyle oluyor. O nedenle olumsuzluğa kapilmaya gerek yok. İlk 3 aydaki kadar gücünüz istediğiniz olmayabilir ama pes etmek yok.

Seçkin Ceylan

Forum Üyesi
26 Mart 2019
8
4
3
20
Boy (cm)
185
Spor Geçmişi
1
Kilo (kg)
84
Omuz (cm)
0
Kol (cm)
10
Bel (cm)
0
Ciddi değişimin 2 yıldan sonra başladığını biliyorum zaten. Gözle görülür değişimin de 6 ayda olduğunu biliyorum. Gücüm kuvvetim yerinde çok şükür iyi besleniyorum. Sakatlık olmadığı sürece sıkıntı yok.

Mobile app for XenForo 2 by Appify