Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!

Ayda 200 TL kilo için yeterli mi ?

• Evet

Oy: 14 63.6%
  • Hayır

Oy: 8 36.4%

• Kullanılan toplam oy
    22
Forum Üyesi
Merhaba ben Barış, 25 yaşında 1.83 boyundayım ama maalesef 47 kiloyum. Birçok kez sağlık kontrollerinden geçtim kilo almam için bir engel olmadığı söylendi, üniversite öğrencisiyim ve ayda yemeğe ayırabileceğim maksimum bütçe 200tl mutfak vs yemek yapacak ortam var.
Normalde 52 kiloydum hep ama biraz daha verdim, hayat zindan olmaya başladı ağrısız günüm yok, doktorlara göre her şey yolunda sadece yemem gerekiyor. Biraz uzun ayakta durunca başım dönüyor acıkıyorum, ayın sonuna kadar paramı bitirmeden neler alabilirim ve kilo almam mümkün mü ?
Geçen sene mağazada çalışmıştım 52 - 54 kiloyken uzun süre yürüyebiliyordum. Şimdi yatağa düştüm desem yeridir.

Son düzenleme:
Forum Üyesi
bol bol karbonhidrat tüketmeniz lazım pirinç pilavı makarna, bakliyatlar büyük porsiyonlar şeklinde 3 4 öğün yanındada ev yemeği tavuk vs. ne varsa artık yiyebilirseniz inanıyorumki haftada 1 2 kg alınabilir daha fazlada alınabilir tamamen size bağlı

Yorum
Forum Üyesi
1,83 e 47 kilo çok ciddi bir problem ektomorf bir vücuda sahipsiniz sanırım size hiç bir problem yok diyen doktorları umursamayın ve başka doktorlara gözükün 200 tl oldukça düşük bir bütçe fakat elde başka bir şey yoksa 200 tl de iş görebilir. Makarna , prinç, tavuk ciğer.taşlık gibi düşük bütçeli yiyeceklerle protein ve karbonhidrat ihtiyacını pek sağlıklı olmasada karşılayabilirsin. Ama yinede bir doktora gözük vücudunun ciddi vitamin eksikleri olabilir onları öğren.

Yorum
Forum Üyesi
BMH değerin 1450kcal oldukça düşük bir erkek için. Bunu en az 2000bine çıkartman lazım kilo almak için. Yani günde 2000 kalori alman lazım. Antrenman hariç. Antrenman yapacaksan üstüne bir 200daha ekle.

750kcal protein
750kcal karbonhidrat
500kcal yağ

olarak ayarlasan günlük olarak bence kilo almaya başlarsın. Ama ağırlık kaldırmaya da başla ki kiloyu kaslardan da al.

Yorum
Forum Üyesi
bol bol karbonhidrat tüketmeniz lazım pirinç pilavı makarna, bakliyatlar büyük porsiyonlar şeklinde 3 4 öğün yanındada ev yemeği tavuk vs. ne varsa artık yiyebilirseniz inanıyorumki haftada 1 2 kg alınabilir daha fazlada alınabilir tamamen size bağlı
Tavuk filan bulabilirsem çok iyi olacak ama çok zor görünüyor, en kolay ulaşabileceğim 3 besin makarna pilav ve ekmek :) bunların işe yaradığına sevindim tabi haftada 1-2 kg almak çok güzel olurdu.

Yorum
Forum Üyesi
BMH değerin 1450kcal oldukça düşük bir erkek için. Bunu en az 2000bine çıkartman lazım kilo almak için. Yani günde 2000 kalori alman lazım. Antrenman hariç. Antrenman yapacaksan üstüne bir 200daha ekle.

750kcal protein
750kcal karbonhidrat
500kcal yağ

olarak ayarlasan günlük olarak bence kilo almaya başlarsın. Ama ağırlık kaldırmaya da başla ki kiloyu kaslardan da al.
Ayakta zor durduğum için en azından ilk bir ay için spor düşünmüyorum hocam 1 aydan sonra da yaparsam evde yapabilirim sadece. Almam gereken değerler için teşekkür ederim.

Yorum
Forum Üyesi
1,83 e 47 kilo çok ciddi bir problem ektomorf bir vücuda sahipsiniz sanırım size hiç bir problem yok diyen doktorları umursamayın ve başka doktorlara gözükün 200 tl oldukça düşük bir bütçe fakat elde başka bir şey yoksa 200 tl de iş görebilir. Makarna , pirinç, tavuk ciğer.taşlık gibi düşük bütçeli yiyeceklerle protein ve karbonhidrat ihtiyacını pek sağlıklı olmasa da karşılayabilirsin. Ama yinede bir doktora gözük vücudunun ciddi vitamin eksikleri olabilir onları öğren.
Hocam bana sürekli b vitamini iğnesi yazıyorlar sadece, her hafta kalçadan kırmızı bir sıvı basıyorlar. Ayrıca Fortimel Energy diye bir şey yazıyorlar dünyanın en güzel şeyi olmalı onu içtiğim günlerde yaşıtlarımın yapabildiği her şeyi yapabiliyorum.

Yorum
Forum Üyesi
Hocam bana sürekli b vitamini iğnesi yazıyorlar sadece, her hafta kalçadan kırmızı bir sıvı basıyorlar. Ayrıca Fortimel Energy diye bir şey yazıyorlar dünyanın en güzel şeyi olmalı onu içtiğim günlerde yaşıtlarımın yapabildiği her şeyi yapabiliyorum.

evet bahsetmek istediğim de buydu b vitamini dediğin b12 mi yoksa direkt b mi b12 ise kesinlikle aksatmaman gerekir birde bu vitaminin eksikliği eğer beslenmeni düzene sokmazsan ve düzenli ihtiyacın olan vitaminleri alamazsan seni ileride mazallah yatalak bile bırakabilir baş dönmesinden dışarıya çıkamazsın ve ciddi derecede düşüş yaşarsan toparlaması da zor olur

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Fortimel yüksek kalorili bir supplement, içeriğinde bol yağ-protein ve karbonhidrat var. Senin de şu anda yapman gereken alabildiğin kadar yüksek kalori almak zaten. Olabildiğince de protein.

Önce protein..
-Tam yumurta hem ucuz hem çok besleyici. Şok-Bim'de 15 büyük yumurta 5₺. 1 tam yumurta 6gr protein ve 70kalori civarı. Her gün bol bol ye. 5-6 tane mesela.
-Tam yağlı süt (2-3₺). 1lt sütte 30gr protein var. Eğer hazım sorunun yoksa en az 1lt iç.
-Derisiyle beraber tavuk eti.. Bütün tavuk alıp pişirmek ve her tarafını afiyetle yemek lazım.. Bol bol..

Karbonhidrat..
-Makarna, pirinç, patates, ekmek... Bunlar çok ucuz ve hem yapması kolay hem de keyifle yenirler. Yağ eklemekten çekinme.

Yağ..
Tereyağı, zeytinyağı. Yine Şok-Bim en ucuz markadan al.

Senin asıl problemin tehlikeli derecede az kiloda olmak. İlk halletmen gereken çok kalori ve yeterli protein alarak biraz kütle kazanmak. Şu anda ihtiyacın olan şey en ucuza, en çok kaloriyi almak. 15-20kg aldıktan sonra daha sağlıklı (sebze falan) beslenmeyi düşünürsün..

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: