17 Yaşında Judo'ya başlamak

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
  Konu görüntüleme sınırlıdır
Thread Owner
Forum Üyesi
Kilo (kg)
64
Spor Geçmişi
0,2
Boy (cm)
176
Ben 17 yaşındayım ve Judo’ya başlamak istiyorum.2-3 ay önceye kadar Kick Boks’a başladım ve hocam dövüş sanatlarına çok uygun biri olduğumu,yetenekli olduğumu ve omuzlarımın geniş,kollarımın uzun olmasından dolayı Judo’ya çok uyumlu olduğumu söyledi.Judo’ya başlamak istiyorum ama geç kaldım mı onu merak ediyorum.Sizce 17 yaşında bu spora başlayıp şampiyonalarda iyi yerlere gelebilir miyim ?

Yönetici
SMS Onaylı
Mesaj Lideri
Ben şimdi sana 17 yaş çok geç , yapamazsın desem bırakacak mısın?

Motivasyonu insanlar da arama gün gelir iyi söylerler mutlu olursun gün gelir kötü soylerler mutsuz olursun .

Olağan şeyler yaparak olağan dışı şeyler başaramazsın , elinden gelenin fazlasını yapmaya çalış her zaman :)

Yorum
Moderatör
SMS Onaylı
Merhaba,

Sporlarda iki temel husus vardır : teknik ve fiziksel uygunluk. Bir basketbol oyuncusu olmak için tekniğiniz kadar boyunuzun da uzun olması gerekmektedir örneğin. Bu spor için de aynı durumdan devam edersek; fiziksel uygunluğun tamamsa teknik geride kalıyor. Bu da eğer ki senin yatkın olduğun bir alansa, merakın varsa çabuk gelişebilir.

Şansını dene, devam et :cool:

1 Yorum
S
Süavi yorum yaptı
fizilsel özelliklerim bire bir tutuyor da tekniği hızlı kapacağımı düşünüyorum.Küçükken her ailedeki gibi çocukları güreştirirlerdi.Beni hep 2-3 kişiye karşı güreştirirlerdi ve hatırlıyorum çok güçlü bir çocuk değildim ama çelme gibi hareketlerle çocukların gücünü kendilerine karşı kullanırdım.O yüzden uygun olduğumu düşünüyorum ama yaş olarak geç mi kaldım diye düşünüyorum.

• :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh:
  • :rolleyes: