15.5 yaşındayım Tavsiye

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Kilo (kg)
68
Spor Geçmişi
2 ay
Boy (cm)
185
Kol (cm)
28,5
Bel (cm)
77
Omuz (cm)
104
Merhaba 15.5 yaşındayım kasımda 16 olucağım boyum 185 kilom 68 boy uzunluğu vücudumun tek + noktası ve bunu fitnessda nasıl kullanabilirim yaşıtlarıma göre güçsüzüm 2 aydır spor yapıyorum spora başladığımda 61.5 kiloydum,şuan haftada 3 gün antermana gidiyorum ama Eylül'ün 15inden itibaren haftada 4 güne çıkarıcam vücudumda en çok rahatsız olduğum yer bileğim ve omzum boyumu nasıl avantaja çevirebilirim güç konusunda çok eksiğim var ve biraz iri gözükmek istiyorum yardım ederseniz çok sevinirim not:basketbol oynamıyorum fitness hariç başka bir spor ile uğraşmıyorum

Forum Üyesi
Çok sagolun hocam teşekkürler bu arada forumlarda bakıyorum herkes farklı birşey diyor gene , bu hergün kullanılmalı mı veya spor zamanları mı , buna ne zaman ara verilmeli çünkü sürekli kullanmak sıkıntı olabilir diyorlar

Yorum
Hocam merhaba en son Ekim'de yazmışım size ekimden sonra 1.5 ay ara vermek zorunda kaldım babaannem vefat etti şuan 1.5 aydır yine düzenli olarak yapıyorum bugün ölçülerim alındı
Omuz:117
Göğüs:103
Bel:78
Kol:33,5
Kilo:80
Ve 16 yaşıma girdim hocam Aralık'ta kilo Almaya devam ediyordum 83lere kadar çıktım ancak kalça bölgesinde yağlanma oldu sadece orda var bel,karın vs. Diğer bölgeler de yağlanma yok kalçada ki yağları eritmek için diyete girdim nasıl daha hızlı kalçamda ki yağları eritebilirim ve sizce ölçülerim nasıl çok mu yavaş ilerliyorum

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Başın sağolsun :( , ölçülerin gayet güzel ilerlemiş , konuyu ilk açarken 77 bel 104 omzun varmış , şimdi 78 bel 117 omzun var , herkesin vücudu farklı yerler de yağ depolar kimisi ilk kalça dan yağlanır kimisi alt karın..
Kalçada ki yağlar seni rahatsız ediyorsa , yediğin karbonhidrattan ve yağdan kısarak yağ yakmalısın istediğin vücuda erisene kadar.
Hedefin neyse ona yönelik çalış .

Yorum
Forum Üyesi
Öncelikle 15 yaşında başladığın için takdir ediyorum seni. Ben 15 yaşındayken sigaraya başlamıştım salak gibi. Önce yemek yemeyi ve uyumayı öğren. Sabah erken kalkıp güzel kahvaltını yap karbonhidratını al. Boyun için sırt-trapez çalıştıran egzersizlerde ağırlığın arttıkça zamanla büyür sen bile inanamazsın bileklerine de kafayı takma ön kolların şiştikçe daha da estetik durur.

Her şeyden önemlisi sabırlı ol.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek: