15.5 yaşındayım Tavsiye

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Kilo (kg)
68
Spor Geçmişi
2 ay
Boy (cm)
185
Kol (cm)
28,5
Bel (cm)
77
Omuz (cm)
104
Merhaba 15.5 yaşındayım kasımda 16 olucağım boyum 185 kilom 68 boy uzunluğu vücudumun tek + noktası ve bunu fitnessda nasıl kullanabilirim yaşıtlarıma göre güçsüzüm 2 aydır spor yapıyorum spora başladığımda 61.5 kiloydum,şuan haftada 3 gün antermana gidiyorum ama Eylül'ün 15inden itibaren haftada 4 güne çıkarıcam vücudumda en çok rahatsız olduğum yer bileğim ve omzum boyumu nasıl avantaja çevirebilirim güç konusunda çok eksiğim var ve biraz iri gözükmek istiyorum yardım ederseniz çok sevinirim not:basketbol oynamıyorum fitness hariç başka bir spor ile uğraşmıyorum

Yönetici
SMS Onaylı
185 boya 68 kilo baya baya zayıfsın dostum . Bir deri bir kemik yani . 16 yaş gayet güzel . Tavsiyem 2 ay haftada 3 gün fullbody yap . İyice haraketleri öğren , adaptasyon sağla. Sonra istersen üst alt veya itme çekme bacak sistemine geçebilirsin . Beslenme olarak da günlük 130 gram protein 60 gram yağ ve yiyebildigin kadar karbonhidrat yemelisin . Şuan 2 yıl bulk yap , en az 85 kiloyu görmen lazım . Senin vücut tipin genetik olarak şanslıdır eğer 20-21 yaşına kadar hiç bırakmadan devam edersen tahminimce böyle olacaksın . http://instagr.am/p/CE2LoG0jIV7/
Ektomorfsun , zor kas kazanırsın ama zor da yağlanırsın .

Karbonhidrat olarak yulaf ezmesi kepekli ekmek kepekli makarna baldo pirinç vb.

Yağ olarak Kızarmamış zeytinyağı hindistan cevizi yağı kavrulmamış badem fıstık OMEGA 3 hapı gibi

Protein zaten et tavuk balık yeşil mercimek vb tavsiye ederim .

Fastfood çok yeme temiz büyümeye özen göster

Günlük +500 kalori alsan yeterli olur sana şuanda kalori hesabı yapmayacaksan kendine beslenme programı oluştur bir hafta dene kilo alıyorsan devam et alamıyorsan yediklerini artır

Son düzenleme:
Yorum
Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim abi hepsini not aldım son bir sorum olucak supplement kullanayım mı yaşım kullanmak için erken mi? Erken değil ise hangilerini kullanayım

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Creatine öneririm sana günde 3 gr yeterli olur . Omega 3 ve Multivitamin öneririm . Wheye ihtiyacın yok günlük besinlerle karşıla protein ihtiyacını . Diğerleri zaten bence para israfı . Günde 3-4 lt su iç .

Yorum
Forum Üyesi
Hocam peki bende kullanacağım kreatin den ama kaç gram yeterli olur ve kaç lt su içmem gerekiyor?
Marka olarak bir öneriniz var mı ? Omega ve multivitamin, kreatin

Yorum
Hocam kilo alıyorum ama ayırt etmeden her şeyi yiyorum bütçem fazlasına el vermiyor evdekileri yiyorum buda biraz yağlanma yapıyor kaç kiloya kadar böyle devam edeyim hocam birde parçalamaya vs kaç ay/yıl sonra geçebilirim

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Dostum temiz beslenmek çok ucuz , tavuk göğsü baldo pirinç yulaf yumurta zeytinyağı yeşillik , günde 3 öğün yesen ortalama 20-25 TL tutar yediklerin . Hem yemekleri kendin pişirmeyi öğrenirsen ilerde çok rahat edersin . 85 kiloya kadar büyü sonra başlarsın parçalamaya.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: