10 aydır omzum sakat uyuşma hissi geçmiyor 4 doktor değiştirdim spor yapamıyorum.

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Merhaba umarım birisinin yardımı olur çünkü doktorların tek dediği şey spor yapmak zorunda mısın bırak kas yapcaksın da ne olacak.

17 yaşından beri fitness ile uğraşıyorum, 23 yaşındayım geçen yaz sanırım egoma yenik düşerek çok ağır kilolar ile çalışmaya ve ısınma- soğuma yapmadan spor yapmaya başladım ve bu 3 ay sürdü sadece. Sonrasında sol omzumdan el parmaklarıma kadar (en küçük parmak ve yanındaki) uyuşma hissi, uyurken kolumda uyuşma ve hissizlik ve kolumu yukarı kaldırdığım zaman uykuda yastığa doğru mesela inanılmaz bir uyuşma ve omuzda ağrı baş gösterdi. Ortopedi doktoruna gittim, Fizik tedavi uzmanına gittim başka ortopedi doktorlarına gittim fakat sadece dedikleri şey mr ve röntgen sonuçlarına bakıp, boyun düzleşmesi var, torasik çıkış sendromu ve eklemlerinde sivrilme var vücudunu çok kötü kullanmışsın sporu bırak. Bir de kas gevşetici verip yolladılar.

Benim de canıma tak etti 2 kiloluk dumbell buldum 1 çift ve sanki sakat değilmişim gibi çok tekrarlı izometrik hareketlerle vücudumu çalıştırmaya başladım 2 haftadır uyuşma hissim azaldı omzumda ağrı çok çok azaldı durumum iyiye gidiyor ama içim rahat değil doktorlar spor yapmayacaksın dediği için ne olur birisi bi yol göstersin, Eklemlerde sivrilme ve sıvı eksikliği var dedikleri için com romax diye bir supplement araştırdım aldım her gece uyumadan 1 tane kullanıyorum bu konuda da bilgisi olan birisi yorum yaparsa çok büyük iyilik yapar, spor benim hayatım, beni beni yapan şey ona dönmek istiyorum artık spor yapan herkes anlar hislerimi. Şimdiden teşekkürler

SMS Onaylı
Forum Üyesi
10 aydır omzum sakat uyuşma hissi geçmiyor 4 doktor değiştirdim spor yapamıyo...

öncelikle geçmiş olsun. torasik outlet sendromu tanısı konulmuş, şikayetlerin de o yönde zaten. kendi başına uygulayabileceğin birkaç tedavi önerisi vereyim.
6 yıldır spor yapıyormuşsun muhtemelen postürün düzgündür ama yine de duruşuna dikkat etmelisin
pectoral yani göğüs kaslarına germe uygula
boyun kaslarını gevşet (germe, masaj vs gibi yöntemlerle)
omuz kasların için düşük ağırlıkla egzersizler yapabilirsin
boyun için aktif hareketler (öne-arkaya-yanlara eğme, yanlara dönme) gibi uygulamalarla düzelme olacaktır.
yaptığın hareketler ağrıyı artırırsa zorlama, bırak.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Son düzenleme:
Yorum
Forum Üyesi
Merhaba umarım birisinin yardımı olur çünkü doktorların tek dediği şey spor yapmak zorunda mısın bırak kas yapcaksın da ne olacak.

17 yaşından beri fitness ile uğraşıyorum, 23 yaşındayım geçen yaz sanırım egoma yenik düşerek çok ağır kilolar ile çalışmaya ve ısınma- soğuma yapmadan spor yapmaya başladım ve bu 3 ay sürdü sadece. Sonrasında sol omzumdan el parmaklarıma kadar (en küçük parmak ve yanındaki) uyuşma hissi, uyurken kolumda uyuşma ve hissizlik ve kolumu yukarı kaldırdığım zaman uykuda yastığa doğru mesela inanılmaz bir uyuşma ve omuzda ağrı baş gösterdi. Ortopedi doktoruna gittim, Fizik tedavi uzmanına gittim başka ortopedi doktorlarına gittim fakat sadece dedikleri şey mr ve röntgen sonuçlarına bakıp, boyun düzleşmesi var, torasik çıkış sendromu ve eklemlerinde sivrilme var vücudunu çok kötü kullanmışsın sporu bırak. Bir de kas gevşetici verip yolladılar.

Benim de canıma tak etti 2 kiloluk dumbell buldum 1 çift ve sanki sakat değilmişim gibi çok tekrarlı izometrik hareketlerle vücudumu çalıştırmaya başladım 2 haftadır uyuşma hissim azaldı omzumda ağrı çok çok azaldı durumum iyiye gidiyor ama içim rahat değil doktorlar spor yapmayacaksın dediği için ne olur birisi bi yol göstersin, Eklemlerde sivrilme ve sıvı eksikliği var dedikleri için com romax diye bir supplement araştırdım aldım her gece uyumadan 1 tane kullanıyorum bu konuda da bilgisi olan birisi yorum yaparsa çok büyük iyilik yapar, spor benim hayatım, beni beni yapan şey ona dönmek istiyorum artık spor yapan herkes anlar hislerimi. Şimdiden teşekkürler

ulnar sinir denir o küçük parmak ve yüzün parmağın sış kısmının siniri .. boyun fıtığı gibi bir şey olmuş olabilirsin yada sinirin bi yerde hafif bir sıkışşma olmuştur .. ama sporu bırakıcak bişi yok doktorları dinlemeyin bu konuda teşhisi koysunlar tedavisini söylesinler ama ölme riski yoksa salak salak konuşup bırak demesinler cahiller çünkü ... tıp alanında iyiler spor alanında cahiller... gelelim rahatsızlığına doğru hareketleri yapmışsın kendinde farketmissin geçtiğini devam et o hareketlere ama sporu bırakma

Yorum
Forum Üyesi
Dostum benimde basimdan o tarz birsey gecti, iki sene once bir musabakada sol bilegimi ve isaret parmagimi kirdim bana da soyledikleri artik yumruk atmayacaksin oldu ama insan kendinin doktoru, alcilarim ciktiktan sonra fizyoterapinin disinda ufak tefek egzersizler vs daha sonra zorlamadan zamanla en buyuk kastan en kucugune dogru antremanlari yogunlastirdim suan kilomda sol kolum oldurur sagim surundurur diyebilirim :)) :p sikma canini azim ve moral herseyin ustesinden gelir.. arkadaslarin da dedigi gibi birakma pes etme.

Yorum
Forum Üyesi
Teşekkürler cevaplar için Omuz labrumunda da yırtık olduğunu söylemeyi unutmuşum. Bu arada Com Romax kullanmak eklemlerin sivrilmesine karşı etkili olur mu bileniniz var mı acaba ?

Yorum
Forum Üyesi
Bende ne zaman yüksek ağırlığa girsem buna benzer sağ veya sol kalçada uyuşma oluyordu ama bu soğuk havada tekrar edince antrenmandan önce iyi ısınma yapmadığımı fark ettim sonra antrenmandan önce iyi ısınma yapınca artık olmuyor.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: