Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Şimdilik evet hadtada 2 gün eskiden daha fazla yapardim ama gelişim görmemiştim latarie raise ysptiğim zamanlardada bende şimdilik azalattim belki omuzlarim overtraning olabilir diye

Sent from my iPhone using Tapatalk

lateral raise yapmadan yan omuz gelisimi beklemek nafile.

ancak, thrasherin belirttigi gibi, nizami formda yapmak cok, cok onemli.

ben mesela, military pressi 75 kg ile 4 tekrarlı setlerle calisirim, fakat lateral raisei 3er kg ile 20 tekrarlı setlerle calisirim:).

Yorum
Forum Üyesi
Her antremanimda latariel yapardim hatta 5-6 7 sete kadar cıkardim ama hiç geliştiğini görmedim o yüzden bi süreliğine bıraktım normalde omuzumu daha cok çalişirim ama su an program değiştirdiğim için böyle yapiyorum

Yorum
Forum Üyesi
Web Sitesi
instagram.com
Her antremanimda latariel yapardim hatta 5-6 7 sete kadar cıkardim ama hiç geliştiğini görmedim o yüzden bi süreliğine bıraktım normalde omuzumu daha cok çalişirim ama su an program değiştirdiğim için böyle yapiyorum

Hareketi doğru yaptığın sürece fayda görememe gibi bir durum olmaz dostum. Ama beslenmeni eksik tutuyorsan bu sebep olabilir. 5 6 7 setlere çıkmana gerek yok. Hareketi doğru forumunda yapılan 4x15 hatta 3x15 lik lateral raise işini görecektir. Omuz antrenmanına lateral raise ile başla 2 hafta öyle çalış sonraki 2 hafta pressle başla işine yarıyacaktır. Omuz çalıştığın günden sonraki gün beslenmene çok dikkat et kaliteli şeyler tüket. Diğer günlerde öyle tabi ama eğer omuzlarının daha büyümesini istiyorsan. Omuz antrenmanından sonraki gün beslenmene çok özen göster. Gün boyu dinlenmene ve uykunada tabi.

Bu arada gelişme gayet başarılı. Yaşın daha çok genç. Doğru yoldasın

İyi Forumlar.

Yorum
Anti-Personnel Landmine
SMS Onaylı
Onursal Üye
Erken yasta spora baslamaniz cok sevindirici. Hele ki genclerimizin o yaslarda nelere bulastigini duyunca spora baslamaniz ve 1 sene icindeki gelisiminiz guzel. Yemeginize daha da onem verirseniz, duzgun beslenirseniz gelisiminiz daha da hizlanacaktir.

Omuz konusunda diger arkadaslara katiliyorum. Ben size lateral raise konusunda baska bir hareket tavsiyesinde bulunacagim. Malum lateral raise dumbell ile yapildiginda yorucu, fazla kilo kaldirilamadigi icin az da sevimsiz bir harekettir. Ben bulking 2 programina basladigimdan beri (ki 7. hafta bitti) lateral raise hareketini dummbell ile degil de cableila yapiyorum. hareketin tam adi "Single Arm Cable Behind Side Lateral Raise" Bu hareketi yapmaya basladigimdan beri ekstra trapez calismiyorum, sonuctan memnunum. Isterseniz bir deneyin, 1-2 haftada farki gorursunuz. Hareketin nasil yapildigini gormek icin http://www.youtube.com/watch?v=ihG4lDlTJ-g . Bu hareketi ben arkadan cekerek yapiyorum, zor gelirse onde de cekebilirsiniz.

Gelisiminizi ilerleyen zamanlarda yeniden paylasmaniz dileklerimle. Iyi sporlar,

[h=1][/h]

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek: