1,80 ve 77 kiloyum. Yağ oranım %17-18 civarı. Ne tür diyet yapmam lazım ?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
  Konu görüntüleme sınırlıdır
Thread Owner
Forum Üyesi
Arkadaşlar iyi günler . Bodybuilding'e 2 ay önce başlamakla birlikte öncesinde evde 3-5 ay düzensiz olarak idman yaptığım ve bu sporu çok sevdiğimden dolayı alışmam uzun sürmedi. Spor hocası hareketlere alışık olmamdan dolayı her kas grubunu haftada 2 kez çalıştırıcak şekilde 1. gün göğüs sırt biceps , 2.gün omuz triceps bacak idmanı yazdı. Bölgeleri değiştirmedim ancak belli başlı hareketler ekledim ve geliştim. Kilo alıp vermedim , maksimum 1 kilo oynamıştır . Ancak vücut ölçülerim olumlu yönde büyüdü. Örneğin kolum 28'den 33 oldu :D .
2 haftalık bir karantina sürecine girdim ve bu arada yine idmanlara sardım , biraz kafam karıştı ne yapacağım hakkında. Fullbody'e geçmeyi düşünüyorum en azından 8 hafta felan yapıp sonuçlara göre değişikliğe gideceğim. Şuana kadar yaptığım diyet genellikle normal kalorimin altında olan 150gram+ protein alıyordum. Şimdi almam gereken kaloride{2700] ve 200 gr protein civarı takılmayı düşünüyorum.
Malum Türkiye şartlarında 200 gr protein almak pek kolay değil. Ucuz protein kaynaklarından biri olan lor peynirini severek tüketiyorum bu yüzden. Şuana kadar hep sabah kahvaltısında 100-150, akşam yatmadan 30 dakika önce 100-150 arası takılıyordum. Bu kadar lor peyniri yemenin bir zararı olur mu arkadaşlar ? Lor peynirini bimden alıyorum, Cebeci markalı.
Bütün önerilerinize açığım arkadaşlar. Beslenme olsun, antreman olsun her türlü öneri :)

• :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh:
  • :rolleyes: