1.5 aydir fitness yapiyorum ama kolum fazla gelismiyor ayrica squat yapinca dizlerim agriyor

12 Eylül 2018
3
0
1
16
Kilo (kg)
54.6
Spor Geçmişi
1.5 ay
Boy (cm)
1.75
Ben 1.5 aydir fitness yapiyorum ama kolum fazla gelismiyor ayrica squat yapiyorum dizlerim fena agriyor neden yardim!

15 Haziran 2015
451
180
63
Moskova Russia
Merhabalar,

1.5 ay fitness icin cok ama cok kisa bir sure. Kollariniz ve vucudunuzun diger bolgeleri zamanlar gelisecek, bu sure 1-2 ay degil yillar olacaktir.

Squatta dizlerinizin agrimasi hakkinda ise buyuk ihtimal hareketi yanlis formda yaptiginiz icin dizlerinize fazla yuk bindiriyorsunuz, agirligi azaltip salondaki egitmenlerden yardim almayi deneyebilirsiniz.

14 Kasım 2014
665
342
83
35
AYDIN
Fitness yapmak bunun yanında kaliteli bir beslenme gerektirir. Kasların güçlenmesi için de gerekli protein+karbonhidrat+yağ ilişkisinin kurulması çok önemlidir. Squat'a gelince, zaten kolay bir hareket değil ilk başlarda, hareketi antrenör eşliğinde düzgün formuna uygun, hafif ağırlıklarla ya da ağırlıksız yaparak süreklilik kazandırmaya bakmalı ve zamanla ağırlığı arttırabilirsek arttırmalı, kısa zamanda, düzgün form ve antrenman ile düzelecektir.

12 Eylül 2018
3
0
1
16
Merhabalar,

1.5 ay fitness icin cok ama cok kisa bir sure. Kollariniz ve vucudunuzun diger bolgeleri zamanlar gelisecek, bu sure 1-2 ay degil yillar olacaktir.

Squatta dizlerinizin agrimasi hakkinda ise buyuk ihtimal hareketi yanlis formda yaptiginiz icin dizlerinize fazla yuk bindiriyorsunuz, agirligi azaltip salondaki egitmenlerden yardim almayi deneyebilirsiniz.
Eyvallahta squati duzgün yapiyorum dizlerimi kirpmiyorum bacaklarim yere paralel olana kadar eğiliyorum.Ayrica kollarim gelisir yani değilmi herhalde psikolojik

15 Haziran 2015
451
180
63
Moskova Russia
Eyvallahta squati duzgün yapiyorum dizlerimi kirpmiyorum bacaklarim yere paralel olana kadar eğiliyorum.Ayrica kollarim gelisir yani değilmi herhalde psikolojik
Kollariniz gelisir ama sadece kol ile olmuyor, vucudun bir butun olarak gelismesi gerekiyor. Bu sebeple de tum vucudunuza yonelik hareketleri yapmaniz gerekiyor.

Bir de su yandan bakin, 16 sene boyunca hic vucut gelistirme yapmadiniz, simdi sadece 1.5 aydir yapiyorsunuz ve hemen sonuc bekliyorsunuz. Sizce sure fazla kisa degil mi?

12 Eylül 2018
3
0
1
16
Kollariniz gelisir ama sadece kol ile olmuyor, vucudun bir butun olarak gelismesi gerekiyor. Bu sebeple de tum vucudunuza yonelik hareketleri yapmaniz gerekiyor.

Bir de su yandan bakin, 16 sene boyunca hic vucut gelistirme yapmadiniz, simdi sadece 1.5 aydir yapiyorsunuz ve hemen sonuc bekliyorsunuz. Sizce sure fazla kisa degil mi?[/QUOTE
Aynen doğru teskrler