Supplement Zamanlaması

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Kilo (kg)
94
Spor Geçmişi
4
Boy (cm)
190
Kol (cm)
44
Bel (cm)
96
Omuz (cm)
139
Merak ettiğim konu supplementlerin gün içerisinde kullanılma zamanı. Bir sporcu bcaa, glutamin, pre-workout, creatine ve protein tozu kullanmak isterse bunları günün hangi zamanlarında ve hangi şekilde kullanması daha mantıklı olur?

Yönetici
SMS Onaylı
Merak ettiğim konu supplementlerin gün içerisinde kullanılma zamanı. Bir sporcu bcaa, glutamin, pre-workout, creatine ve protein tozu kullanmak isterse bunları günün hangi zamanlarında ve hangi şekilde kullanması daha mantıklı olur?
Glutamine sabah uyanır uyanmaz , antrenman sonrası .

Bcaa ant sonrası , kardiyo sonrası .

Creatine ne zaman alındığı farketmez .

Protein tozu ne zaman alındığı farketmez .

Pre workout ant öncesi .

Yorum
Forum Üyesi
Peki 5g glutamine yeterli midir hocam? Bazı kaynaklarda 10g kadar kullanılmasının daha iyi olduğu söyleniyor

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Peki 5g glutamine yeterli midir hocam? Bazı kaynaklarda 10g kadar kullanılmasının daha iyi olduğu söyleniyor
Glutamine bana göre doğal sporcu iseniz sadece definasyon sert zamanlarında kullanılabilir , onun dışında para israfı olarak görüyorum . Özellikle bulkta , çünkü yediğimiz çoğu besinde bolca bulunmakta , lor peynirinde aşırı çoktur mesela .

Onun dışında ilaçlı sporcular için olmazsa olmazlardandır çünkü onların protein sentezi doğal insanların 5-10 katı daha hızlıdır ve glutamine stokları çok hızlı tükeniyor onlarda . Doğal insanlar da tükenmesi için dediğim gibi sert bir definasyon da olmanız lazım .

Günlük 5-10 Gr idealdir .

Yorum
Forum Üyesi
Anladım hocam. Kendimi denemek için sert bir diyetteyim ben de o zaman vücudumu dinleyerek 5-10gram arasında deneyerek devam ederim. Teşekkür ederim.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: