Nasıl bir yol izlemeliyim?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Prensesi
Forum Üyesi
Kadınların omuz, kol çalışması gerekli mi? full body değil sadece bacak, karın şeklinde programımı oluşturmak istiyorum. Haftada 3 gün spora gidip ağırlık çalışıyorum. Programımda deadlift, squat, sumo squat, sumo deadlift, good morning, hyper extension, leg press gibi egzersizler var. amacım biraz yağ yakmak tabii ki ama var olan kaslarımı kaybetmek istemediğim için proteini yüksek bir beslenme planı uygulayacağım. kilo sorunum yok fazla. o yüzden kollarımda, omuzlarımda problem yok. yine de bu tarz egzersizler programa eklemeli miyim? bu arada boş günlerimde de hiit kardiyo yapacağım.

SMS Onaylı
Forum Üyesi
Söylediğiniz kadarıyla programınızda deadlift ve ters mekik var. Bunlar beliniz için fazlasıyla yeterli. Bir tek kalça için hip thrust ekleyebilirsiniz. Harmstring good morningde üçüncül çalıştığı için bir öneride bulunmuyorum. Onun da hareketi leg curl. Eklemesi size kalmış .)

Yorum
Forum Prensesi
Forum Üyesi
Söylediğiniz kadarıyla programınızda deadlift ve ters mekik var. Bunlar beliniz için fazlasıyla yeterli. Bir tek kalça için hip thrust ekleyebilirsiniz. Harmstring good morningde üçüncül çalıştığı için bir öneride bulunmuyorum. Onun da hareketi leg curl. Eklemesi size kalmış .)
peki aslında benim programım şöyle; haftada 3 gün. ve sürekli aynı bölgeyi çalıştıran farklı hareketler yazdım. örneğin 1.gün barbell walking lunge, box squat varken 2.gün front squat kettlebells 3.gün ise leg press var mesela. bir de sizin dediğiniz gibi eklemeler yapacağım. yani farklı hareketlerden oluşuyor sürekli. bu doğru bir program oluyor mu?

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: